Radio Kraków

śledztwo ws. spółki Nova

Radny: podwyżka opłat za śmieci konieczna czy efekt niegospodarności?

Drastyczny wzrost opłat za odbiór śmieci od firm krytykują radni z klubu PiS Wybieram Nowy Sącz. Wiceprzewodniczący rady Michał Kądziołka zarzuca prezydentowi, że podwyżka to próba przerzucenia na firmy kosztów złego zarządzania w miejskiej spółce.

Ludomir Handzel: Nie było żadnego składowania niebezpiecznych odpadów

Nie było żadnego składowania niebezpiecznych odpadów, odwołujemy się od wszystkich kar, kontrole są motywowane politycznie - twierdzi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel w sprawie sądeckiej spółki Nova. Kontrola przeprowadzona przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska wykazała, że na składowisko trafiały między innymi odpady medyczne i rakotwórcze, mimo że spółka nie miała na to pozwolenia. Inspektorat nałożył na NOVĄ już trzy kary pieniężne, w których najwyższa wyniosła milion zł. Wynikom kontroli zaprzecza Ludomir Handzel.

Nowy Sącz: kolejne kary dla spółki Nova

Sądecka prokuratura nie będzie się już zajmowała sprawą miejskiej spółki Nova, której WIOŚ zarzuca nielegalne składowanie odpadów niebezpiecznych na wysypisku śmieci w Nowym Sączu. Sprawa po interwencji prokuratora regionalnego trafiła do prokuratury rejonowej w Kielcach.

Nowy Sącz: radni nakazują prezydentowi usunięcie nieprawidłowości w spółce Nova

  • date_range 2021-02-24
W specjalnej uchwale Rada Miasta Nowego Sącza nakazuje prezydentowi usunięcie nieprawidłowości w spółce Nova i funkcjonowaniu zarządzanego przez nią komunalnego wysypiska śmieci. Według Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, śmieci na wysypisku składowane są w sposób niezgodny z pozwoleniem. Miały tam też trafiać odpady toksyczne.

Prezydent Nowego Sącza: w sprawie spółki Nova może chodzić o jej przejęcie

  • date_range 2021-02-16
W Nowym Sączu trwa próba przejęcia spółki zarządzającej miejskim wysypiskiem odpadów i całego rynku śmieci – twierdzi prezydent Ludomir Handzel. Według prezydenta mają być w to zaangażowani radni opozycji, a niedawna kontrola Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i powracające pytania o jej niepokojące wyniki mają podważyć zaufanie do spółki Nova i obniżyć jej wartość. W konsekwencji cały rynek śmieci w mieście miałby zostać przejęty przez prywatne firmy.

Urząd Marszałkowski: spółka Nova ma niezwłocznie usunąć nieprawidłowości

  • date_range 2021-02-12
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego wzywa sądecką spółkę Nova do niezwłocznego usunięcia nieprawidłowości i naruszeń w funkcjonowaniu komunalnego wysypiska śmieci w Nowym Sączu. To reakcja urzędu na wyniki kontroli WIOŚ. Spółka ma siedem dni na przekazanie informacji o zastosowaniu się do zaleceń. Urząd zapowiada też własne kontrole.

Sądeccy radni zajęli się sprawą wysypiska śmieci

  • date_range 2021-02-10
Temat szokujących wyników kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska na wysypisku w Nowym Sączu wróci na sesję sądeckiej rady miasta w najbliższy poniedziałek. Podczas wtorkowych obrad radni wysłuchali jedynie obszernego stanowiska Inspektoratu, spółki NOVA oraz prezydenta.

Umorzono śledztwo ws. spółki Nova

  • date_range 2020-10-21
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie sądeckiej spółki NOVA, która zajmuje się gospodarowaniem odpadami. Postępowanie dotyczyło narażenia NOVEJ na duże straty majątkowe, czego miał się dopuścić jej były zarząd. Nowe władze spółki oskarżają swoich poprzedników o nieuzasadnione wydatki, między innymi na podróże służbowe, czy reklamę i promocję, co miało pochłonąć 8,5 mln zł. - Zdaniem biegłego nie było w tej decyzji, podobnie jak w innych, znamion przestępstwa - mówi szef Prokurator Rejonowej w Nowym Sączu Jarosław Łukacz.

Władze Nowego Sacza dementują informacje o sprzedaży miejskiej spółki NOVA

  • date_range 2020-04-30
Miejska spółka Nova nie jest na sprzedaż – zapewnia biuro prasowe prezydenta Nowego Sącza. Tym samym urzędnicy demontują informacje, które wśród pracowników krążą już od dłuższego czasu.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię