Gościem majowego spotkania cyklu Moniki Meleń „Życie jest piękne”  będą między innymi: Stanisław Kmiecik, Martyna Gruca i Anna Krupa. Podczas spotkania pokażemy fragmenty filmu „Film dla Stasia”, „Martynka” czy „Ania z piekielnika”.

Po pokazach będzie czas na rozmowy z bohaterami. Możliwa licytacja obrazów, a także inne niespodzianki.

Prowadzenie: Monika Meleń – reportażystka i dokumentalistka, stworzyła kilkaset reportaży o tematyce społecznej, emitowanych na antenach ogólnopolskich i międzynarodowych. Od 2003 roku nieprzerwanie związana z TVP, pracowała również w kilku rozgłośniach radiowych. Jest autorką filmów dokumentalnych: Film dla Stasia, Jeden dzień dłużej, Kobieta Skała, oraz reportaży o Krakowie: Melodia znana jak pacierz, Ognista dusza, Mój sąsiad smok, Dźwięk mojego życia. Ma na swoim koncie szereg nagród i wyróżnień. Jest wśród nich nagroda za całokształt pracy, którą otrzymała W 2017 roku podczas Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu. W uzasadnieniu padły takie słowa: „Za reportaże niosące nadzieje i przywracające wiarę w człowieka” – w pełni oddaje to mechanizm działanie laureatki, zawsze w swojej pracy dostrzegającej dobro, które należy dostrzec i okazać mu ciepłą pomoc. Od 2023 roku Monika Meleń jest Ambasadorką Kampanii Małopolska Ekonomia Społeczna „Więcej dobra”.

„Życie jest piękne” - nowy cykl spotkań o ludziach pięknych, silnych, pełnych unikatowych pasji, którym zależy aby dostrzec ich ambicje i często nietuzinkowy talent, zamiast towarzyszącej im życiu niepełnosprawności.

15 maja (środa), g. 18.00, sala kameralna 203

ŻYCIE JEST PIĘKNE „Zręczni bezręczni... czyli niezwykłe historie wyjątkowych malarzy i nie tylko”

bilet - 2 zł