Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Uroczyste otwarcie Pracowni Mistrza Twardowskiego

  • Patronaty
  • date_range Wtorek, 2021.06.08 16:18 ( Edytowany Środa, 2021.06.09 17:39 )
  • Data wydarzenia: 2021-06-12 09:00
Najmłodsi odbiorcy oferty kulturalnej Centrum Kultury Podgórza będą mogli odwiedzić Pracownię Mistrza Twardowskiego. 12 czerwca o godzinie 9.00 odbędzie się uroczyste otwarcie nowej pracowni w siedzibie głównej CKP.

Nowoczesne wyposażenie, przestronna i atrakcyjnie zaaranżowana przestrzeń przystosowana do bezpiecznej zabawy maluchów – już niedługo najmłodsi odbiorcy oferty kulturalnej Centrum Kultury Podgórza będą mogli odwiedzić Pracownię Mistrza Twardowskiego. 12 czerwca br. (sobota) o godzinie 9.00 odbędzie się uroczyste otwarcie nowej pracowni w siedzibie głównej CKP (ul. Sokolska 13). W programie zaplanowane zostały nie tylko atrakcje dla najmłodszych i troszkę starszych dzieci, ale również dla rodziców. Tego dnia warsztaty i zajęcia w pracowni będą odbywać się do godz. 18.45. Serdecznie zapraszamy!

„Stworzenie przestrzeni dla najmłodszych odbiorców naszej oferty było od dawna jednym z naszych priorytetów. Z radością oddajemy dzieciom i ich rodzicom salę, która nie tylko będzie zachęcać do zabawy, ale również będzie przestrzenią do rozwoju pierwszych pasji. Mam nadzieję, że Pracownia Mistrza Twardowskiego będzie na co dzień tętnić życiem i stanie się ulubionym miejscem najmłodszych”– mówi Anna Grabowska, Dyrektor Centrum Kultury Podgórza.

W dniu otwarcia prezentowane zostaną aktywności przeznaczone dla najmłodszych i troszkę starszych dzieci. Od godziny 9.00 do 15.00 rodzice z dziećmi do 3 lat, będą mogli wziąć udział w stałych zajęciach Klubu Rodzica, jak i również poznać propozycje nowości. Wśród warsztatów znalazły się zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci do trzeciego roku życia prowadzone w oparciu o teorię E.E. Gordona, warsztaty chustonoszenia, zajęcia sensoryczno-rozwojowe „Bystry Bobas” i lekcje języka angielskiego od kołyski „Musical Babies”. Równolegle odbywać będą się indywidualne konsultacje logopedyczne oraz spotkania ze specjalistami z FamilyLab „Sztuka mówienia NIE z czystym sumieniem” i „Dorosły jak latarnia morska”, podczas których rodzice będą mogli doskonalić swoje umiejętności wychowawcze i wymieniać się doświadczeniami. Część dla najmłodszych zakończona będzie warsztatami podróżniczymi i zajęciami z sensoplastyki. Od godziny 16.00 do Pracowni Mistrza Twardowskiego zaproszeni zostaną członkowie Klubu Juniora (w wieku od 4 do 10 lat), na których czekać będą zajęcia z druku 3D i warsztaty robienia lizaków. Uroczystość zwieńczą animacje samego Mistrza Twardowskiego. Szczegółowy program uroczystego otwarcia znajduje się na stronie internetowej ckpodgorza.pl w zakładce wydarzenia.

Pracownia pełna zabawy

Mierząca niemal 60 m2 nowa pracownia znanego krakowskiego czarodzieja usytułowana została nad głównym wejściem do Centrum Kultury Podgórza, a z jej licznych okien roztacza się wyjątkowy widok na Most Piłsudskiego. Przygotowana dla najmłodszych sala zaprasza dzieci do zabawy przyjaznymi kolorami, miękką podłogą, kolorowym domkiem, wygodnymi pufami i licznymi zabawkami. Przestrzeń wyposażona została w innowacyjną, interaktywną podłogę do gier zręcznościowych, podręczną biblioteczkę pełną najpopularniejszych bajek, strefę do przeprowadzania zajęć i warsztatów plastycznych, a także tablice manipulacyjne zwiększające zdolności manualne najmłodszych. Wystrój sali inspirowany był podróżami Mistrza Twardowskiego, jego podobizny odnajdziemy na wyjątkowych plakatach prezentujących związki tajemniczego maga z Krakowem i Podgórzem. Dla wszystkich dzieci chcących wyruszyć śladem czarodzieja w podróż, przygotowane zostały wyjątkowe zabawki nawiązujące do tej kosmicznej przygody. Z takiej pracowni sam Mistrz Twardowski byłby dumny!

Oferta dla najmłodszych

W Pracowni Mistrza Twardowskiego odbywać się będą spotkania Klubu Rodziców (0-3) oraz zajęcia dedykowane dla Klubu Juniora (4-10). Dla starszych dzieci będą się odbywały m.in. kreatywne warsztaty rodzinne, warsztaty stolarskie, slime, tkackie, warsztaty tworzenia stroików okazjonalnych, tworzenia łapaczy snów, a także inne aktywności poszerzające wiedzę, rozwijające umiejętności dzieci oraz pobudzające ich wyobraźnię. Dzieci będą mogły w przyjaznych warunkach poznawać nowe kraje i języki, odwiedzać krainę muzyki, a także razem z rodzicem uczestniczyć w zajęciach ruchowych. Rodzie zaproszeni zostaną na spotkania ze specjalistami oraz konsultacje i warsztaty. W miesiące letnie pracownia będzie gościć także dzieci korzystające z wakacyjnej oferty Centrum Kultury Podgórza.

Zgłoszenia

Na otwarcie Pracowni Mistrza Twardowskiego zapraszamy dzieci należące do Klubu Rodziców i Klubu Juniora oraz ich rodziców. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią ilość miejsc na aktywności odbywające się w ramach wydarzenia jest ograniczona. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu i rezerwacji miejsc mailowo edukacja@ckpodgorza.pl, bądź telefonicznie pod numerem 504067329. Udział w zajęciach odbywających się w ramach uroczystego otwarcia Pracowni Mistrza Twardowskiego jest dla członków Klubu Rodzica i Klubu Juniora bezpłatny. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu zachęcamy do dołączenia do naszych klubów, informacje na temat możliwości dołączenia znajdują

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię