Radio Kraków

prezentacjewyborcze

Powroty z zagranicy sposobem na niż demograficzny. Marcin Ratułowski, Trzecia Droga

Zachęcanie Polaków by wracali z zagranicy do kraju - to sposób na kryzys demograficzny, jaki proponuje kandydat Trzeciej Drogi w okręgu nowosądeckim Marcin Ratułowski. Popierany przez Polskę 2050 Szymona Hołowni kandydat ostrzega, że dziś widać odwrotne trendy, które mogą się okazać dla Polski bardzo kosztowne.

Jacek Jabłoński - Nowa Lewica

Jest współprzewodniczącym Nowej Lewicy w Tarnowie, członkiem Rady Krajowej partii, a także przedsiębiorcą i menedżerem. Jacek Jabłoński otwiera listę tarnowskiej Nowej Lewicy. Jakie złożenia stawia sobie w swojej karierze politycznej i dlaczego zdecydował się kandydować? O tym rozmawiała z nim Agnieszka Wrońska.

Piotr Lachowicz: aborcja złem i dostępnym wyborem

Na głosy sądeczan większy wpływ będzie miał światopogląd niż kwestie gospodarcze - uważa Piotr Lachowicz, kandydat Koalicji Obywatelskiej z drugiego miejsca sądeckiej listy tej formacji. Między innymi będzie to stosunek do aborcji. Piotr Lachowicz nie popiera aborcji, ale daje do niej prawo kobietom, które mają inne poglądy. Jeszcze przed wyborami Donald Tusk zapowiadał, że na listach Koalicji Obywatelskiej będzie miejsce tylko dla osób, które popierają dostęp do aborcji na żądanie do 12 tygodnia ciąży.

Mateusz Rosół - KW Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców

Michał Drewnicki: Agnieszka Holland nienawidzi własnego narodu

Michał Drewnicki, kandydat do Sejmu z okręgu krakowskiego, numer 5 na liście Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim o szczyci ONZ i embargu na ukraińskie zboże, filmie "Zielona granica" Agnieszki Holland oraz proponowanych zmianach w prawie spółdzielczym.

Urszula Augustyn: dzisiejsza szkoła potrzebuje uspokojenia

- Jeśli nauczycieli zabraknie, a jak widzimy w tej chwili naprawdę tysiące wakatów w szkołach, to wtedy będzie prawdziwy dramat. Mówimy o 20% podwyżkach dla całej sfery budżetowej, natomiast dla nauczycieli 30% podwyżki. Oni są naprawdę bardzo mocno poszkodowani, a przecież zajmują się naszymi dziećmi — mówiła w porannej rozmowie Radia Kraków posłanka Platformy Obywatelskiej, Urszula Augustyn.

Małgorzata Szostak - Trzecia Droga

Z Małgorzatą Szostak rozmawiał Jacek Bańka.

W trudnym okręgu Lewica chce "być w grze"

Tak dla aborcji na żądanie ale tylko do 12. tygodnia ciąży - to jeden z punktów programu, z którym sądeccy kandydaci Lewicy chcą zyskać głosy wyborców. Lider listy w okręgu nowosądeckim Edward Ucherski przekonuje, że kobiety mają pełne prawo do decydowania w tej sprawie.

Łukasz Pasierb - Koalicja Obywatelska

To młodzi powinni zdecydować o przyszłości Polski, bo to oni będą w niej żyć, przez najbliższe lata - tak uważa Łukasz Pasierb, który w najbliższych wyborach parlamentarnych będzie walczył o głosy wyborów w okręgu tarnowskim z listy Koalicji Obywatelskiej. A czym Łukasz Pasierb chce przekonać młodych do oddania głosu na niego? O tym w rozmowie z Marcinem Golcem.

Katarzyna Matusik Lipiec - Koalicja Obywatelska

Z Katarzyną Matusik Lipiec rozmawiał Wojciech Jakubowski.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię