Radio Kraków

prawo rodzinne

Zaprzeczenie macierzyństwa - brzmi nieprawdopodobnie, a jednak jest możliwe

Zaprzeczenie macierzyństwa, prawne aspekty surogacji, adopcja ze wskazaniem, przysposobienie przez rodzeństwo czy dziadków, wreszcie adopcja dzieci przez męża matki i konsekwencje takiej decyzji w razie rozwodu. Życie niestety lubi zaskakiwać i sytuacje jak z science fiction okazują się realne. Prawo przewiduje rozwiązania i takich węzłów. Gościem Marzeny Florkowskiej jest radca prawny Anna Jasielska-Papierkowska.

"Z prawem na ty": czym są prawa rodzicielskie?

  • date_range 2016-10-26
Pozbawienie czy ograniczenie praw rodzicielskich jest traktowane jako jeden z najtrudniejszych momentów i konsekwencji sprawy rozwodowej. O tym, czym są prawa rodzicielskie i czy ich ograniczenie jest równoznaczne z pozbawieniem rodzica kontaktów z własnym dzieckiem z radcą prawnym Anną Jasielską-Papierkowską rozmawia Marzena Florkowska.

Z prawem na ty: o podziale majątku

  • date_range 2016-10-19
Podział majątku to jeden z najtrudniejszych i wywołujących najwięcej sporów momentów rozwodu. O tym, jaką decyzję podjąć i co podlega podziałowi, a co jest naszym majątkiem osobistym, z radcą prawnym Mariuszem Boruchem rozmawia Marzena Florkowska. Posłuchaj:

"Z prawem na ty": wszystko o alimentach

  • date_range 2016-10-11
W tym tygodniu w poradniku „Z prawem na ty” mówimy o prawie rodzinnym. Tydzień temu poruszaliśmy sprawę separacji i rozwodu, a dziś temat trudny, budzący wiele emocji. Alimenty. Z radcą prawnym Anną Jasielską-Papierkowską rozmawia Marzena Florkowska. Posłuchaj:

Z prawem na ty: separacja czy rozwód?

  • date_range 2016-10-05
Od października rozpoczynamy nową odsłonę poradnika "Z prawem na ty". W każdym miesiącu poruszać będziemy inny temat, a radcy prawni z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie udzielać będą państwu porad na antenie Radia Kraków w każda środę o godzinie 10.50. Będą także do państwa dyspozycji w trakcie dyżuru telefonicznego. Na początek prawo rodzinne. Zaczynamy od tematu trudnego: rozwód czy separacja? Przed takim dylematem niestety czasem stajemy.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię