Radio Kraków

pomoc dla Ukrainy

Małopolska pomaga Ukrainie. Coraz więcej uchodźców w naszym regionie

  • date_range 2022-02-27
Wojewoda Małopolski podkreśla, że na terenie województwa na bieżąco rozwijana będzie infrastruktura, służąca do szybkiej obsługi cudzoziemców. Jeszcze wczoraj zdecydowałem, że będziemy budowali specjalną, ogrzewaną halę namiotową przy ulicy Przy Rondzie 6, obok budynku wydziału do spraw cudzoziemców - informuje Łukasz Kmita Tam już w przyszłym tygodniu uruchomimy dodatkowe punkty informacyjne. - dodaje Wojewoda...

Prezydent Zełenski: tworzymy legion dla ochotników z zagranicy

Ukraina tworzy "międzynarodowy" legion cudzoziemski dla ochotników z zagranicy - poinformował w niedzielę ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski w nagraniu zamieszczonym na swojej stronie internetowej.

Ministerstwo Zdrowia uruchamia obsługę w języku ukraińskim na Teleplatformie Pierwszego Kontaktu

O godzinie 8.00 w niedzielę Ministerstwo Zdrowia uruchomiło obsługę w języku ukraińskim na Teleplatformie Pierwszego Kontaktu. Dzwoniąc pod numer 800 137 200 każdy obywatel Ukrainy, który przybył do Polski w obawie przed rosyjską agresją, uzyska konsultację lekarską w ojczystym języku.

Kraków: punkt informacyjny dla Ukraińców w budynku dworca Kraków Główny

  • date_range 2022-02-26
26 lutego w budynku krakowskiego dworca Kraków Główny ruszył punkt informacyjny dla Ukraińców, szukających schronienia w Polsce.

Tarnów: magazyn na dary dla Ukraińców zapełnił się w kilka godzin

Wystarczyło zaledwie kilka godzin zbiórki darów dla Ukraińców i niemal całkowicie przepełnił się przygotowany na ten cel magazyn. Od samego rana tarnowianie chętnie przynosili na Nabrzeżną-Dolną środki czystości, żywność, wodę czy leki, medykamenty i bandaże. Jak mówili - nad podjęciem decyzji o pomocy nie musieli się długo zastawiać.

Mieszkańcy gminy Liszki przekazują dary dla Ukraińców

  • date_range 2022-02-26
Koce termiczne, ciepłe ubrania, środki czystości, bielizna, żywność długoterminowa, pieluszki czy woda - to tylko niektóre z produktów, które dzięki zbiórce zorganizowanej przed Kraków, trafią do potrzebujących mieszkańców Ukrainy

Kraków: pierwsze tiry z darami dla Ukrainy wyjechały do Medyki

Pierwsze tiry z darami dla Ukrainy wyjechały w sobotę po południu z Krakowa. W Medyce zostaną przekazane stronie ukraińskiej. Zbiórka żywności, ubrań i innych potrzebnych środków trwa od piątku. Mieszkańcy cały czas chętnie przynoszą potrzebne rzeczy.

W Medyce masa osób, nie tylko z Polski, czeka na uchodźców z Ukrainy

Masa osób, nie tylko z Polski, czeka w sobotę rano na przejściu granicznym w Medyce na Podkarpaciu na tych, którzy uciekają przed wojną z Ukrainy. Na samym przejściu widać głównie kobiety, które z małymi dziećmi na ręku szukają pomocy w naszym kraju.

Operatorzy komórkowi obniżyli ceny połączeń z Polski na Ukrainę

Operatorzy komórkowi obniżyli ceny połączeń z Polski na Ukrainę i oferują darmowe pakiety, aby zapewnić emigrantom z Ukrainy kontakt z bliskimi.

Sądecczyzna ruszyła z pomocą Ukrainie

Wyznaczono już kilkanaście miejsc, gdzie można przynosić dary dla potrzebujących.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię