Radio Kraków

pomoc dla Ukrainy

Władze Tarnowa: pomagajmy, ale nie działajmy na własną rękę

Władze Tarnowa apelują do osób, które chcą pomóc uchodźcom z Ukrainy o kontakt z miejskim punktem, a nie działanie na własną rękę. Koordynacją wolontariuszy, którzy są gotowi przyjąć osoby pod własny dach, zajmuje się Tarnowskie Centrum Informacji Turystycznej. W bazie tego punktu jest już ponad tysiąc miejsc noclegowych oraz 100 nazwisk wolontariuszy, którzy chcą pomóc.

Gorliczanie wspierają zbiórkę dla mieszkańców miasta partnerskiego w Ukrainie

W hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach rusza zbiórka artykułów codziennego użytku dla mieszkańców miasta partnerskiego Kałusz na Ukrainie.

Do Olkusza przyjechał pociąg z uchodźcami ze Lwowa

Ponad pół tysiąca uchodźców z objętej wojną Ukrainy dotarło już do Olkusza w Małopolsce. Uchodźcy przyjechali specjalnym pociągiem humanitarnym prosto ze Lwowa. Znajdowały się w nim kobiety, dzieci, osoby starsze, a także obywatele Państw afrykańskich oraz azjatyckich mieszkających w Ukrainie. Pociąg jechał kilkanaście godzin. Na miejscu było przygotowane miasteczko namiotowe.

Nowe zasady organizacji pomocy dla Ukrainy. SPRAWDŹ

Małopolski Urząd Wojewódzki we współpracy z Państwową Strażą Pożarną, starostami i organizacjami pomocowymi stworzy wojewódzki system koordynacji pomocy dla Ukrainy. Starości i prezydenci miast na prawach powiatu otrzymają propozycje utworzenia powiatowych magazynów pomocy (PMP).

UE po raz pierwszy sfinansuje zakup i dostawę broni do zaatakowanego kraju

UE po raz pierwszy sfinansuje zakup i dostawę broni oraz sprzętu do zaatakowanego kraju - powiedziała w niedzielę w Brukseli przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, przedstawiając pakiet kolejnych restrykcji wobec Rosji w związku z inwazją na Ukrainę.

Tony darów dla Ukraińców zebrano już na Sądecczyźnie

Magazyny w Starym Sączu pękają już w szwach. Żywność, środki czystości, czy ubranie w weekend mieszkańcy regionu mogli przekazywać w kilku sklepach. Zgłosiło się także mnóstwo firm, które zaoferowały swoje produkty – mówi Iwona Romaniak, prezes Fundacji Bratnia Dusza.

Małopolska uruchamia specjalne pociągi dla ewakuacji uchodźców z Ukrainy

Województwo małopolskie przygotowało dwa specjalne pociągi ewakuacyjne do transportu uchodźców z Ukrainy. Skład Kolei Małopolskich czeka na stacji w Tarnowie i jest gotowy do przewiezienia minimum 400 osób – poinformowały w niedzielę biura wojewody i marszałka.

Trwa zbiórka darów dla Ukrainy. Na Kazimierzu otwarto drugi miejski magazyn

  • date_range 2022-02-27
Magazyn na stadionie Wisły przyjmuje dary. Zbiórka przez najbliższe dni będzie trwała tu od rana do wieczora. Jeszcze dziś ze stolicy Małopolski mają wyjechać cztery ciężarówki, które dowiozą do granicy ponad 120 ton najpotrzebniejszych produktów. A krakowianie okazują serce i hojność...

Transport darów na Ukrainę i pomoc w transporcie Ukraińców

Wobec dużej liczby osób zgłaszających gotowość do włączenia się albo w transport darów na Ukrainę, albo transport osób uciekających z terenów objętych wojną, małopolski wojewoda uruchamia adres mailowy, za pośrednictwem którego będzie można koordynować te zgłoszenia.

Małopolska pomaga Ukrainie. Coraz więcej uchodźców w naszym regionie

  • date_range 2022-02-27
Wojewoda Małopolski podkreśla, że na terenie województwa na bieżąco rozwijana będzie infrastruktura, służąca do szybkiej obsługi cudzoziemców. Jeszcze wczoraj zdecydowałem, że będziemy budowali specjalną, ogrzewaną halę namiotową przy ulicy Przy Rondzie 6, obok budynku wydziału do spraw cudzoziemców - informuje Łukasz Kmita Tam już w przyszłym tygodniu uruchomimy dodatkowe punkty informacyjne. - dodaje Wojewoda...

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię