Radio Kraków

północna obwodnica Krakowa

Prezydent: Północna Obwodnica Krakowa oczekiwaną inwestycją

  • date_range 2021-05-08
Nieprzerwanie trwają prace na budowie Północnej Obwodnicy Krakowa. Inwestycję, na fragmencie pomiędzy Węgrzcami a Batowicami, odwiedził prezydent Andrzej Duda oraz minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk. "Ta budowa ma strategiczne znaczenia dla miasta i całego regionu" - podkreślał prezydent.

Ostatnia prosta przed rozpoczęciem budowy północnej obwodnicy Krakowa

  • date_range 2020-01-10
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie złożyła wniosek do wojewody małopolskiego o zgodę na realizację inwestycji drogowej. Północna obwodnica miasta miałaby przebiegać przez Zielonki i Batowice. Na wydanie decyzji władze województwa mają 3 miesiące od momentu wszczęcia postępowania. Urzędnicy muszą zapoznać się z proponowanym projektem przebiegu obwodnicy.

Przetarg na zaprojektowanie drugiego etapu zachodniej obwodnicy Zielonek

  • date_range 2019-09-25
Ogłoszony został przetarg na wykonawcę, który przygotuje dokumentację projektową oraz uzyska zgodę na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy drugiego etapu zachodniej obwodnicy Zielonek k. Krakowa. W przyszłości trasa ta będzie miała połączenie z projektowaną Północną Obwodnicą Krakowa.

Ruszają spotkania informacyjne ws. budowy Północnej Obwodnicy Krakowa

  • date_range 2019-06-09
Generalna dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w przyszłym tygodniu rozpocznie spotkania informacyjne dla mieszkańców gmin, przez które przebiegać będzie Północna Obwodnica Krakowa (POK) w ciągu drogi ekspresowej S52. Trasa ma być gotowa w 2023 roku.

Północna obwodnica Krakowa coraz bliżej! Rusza przetarg na wykonawcę

  • date_range 2017-12-21
W czwartek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podpisze program inwestycyjny realizacyjny dla tej drogi. W ślad za tym krakowski oddział GDDKiA wyśle ogłoszenie o przetargu nieograniczonym na projekt i realizację inwestycji do UE. Wykonawcy będą mieli ponad 40 dni na składanie ofert. Według planów północna obwodnica Krakowa powstanie do końca 2023 r.

Północna obwodnica Krakowa trafiła na listę podstawową kontraktu terytorialnego

  • date_range 2017-05-31
Były zapewnienia, teraz jest już umowa. Północna obwodnica Krakowa trafiła z listy rezerwowej na listę podstawową tak zwanego kontraktu terytorialnego. To formalnie otwiera drogę do budowy najbardziej wyczekiwanej przez krakowian trasy.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię