Radio Kraków

oszustwa

Oszuści podszywają się pod ZUS, chcąc wyłudzić dane i pieniądze

Ostrzegamy przed fałszywym profilem ZUS-u na Facebooku, który zachęca do inwestycji mającej zagwarantować emeryturę w wieku 50 lat. W ten sposób oszuści próbują wyłudzić dane osobowe oraz pieniądze Polaków - ostrzega Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

16-latka zamieszana w oszustwo "na policjanta". Policja szuka jej wspólników

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie prowadzą dochodzenie w sprawie oszustwa "na policjanta", którego ofiarą padła 76-letniamieszkanka powiatu krakowskiego. Seniorka uwierzyła oszustom, że jej pieniądze są zagrożone i pozostawiła je w umówionym miejscu. Policja zatrzymała zamieszaną w oszustwo 16-latkę. Przy nieletniej znaleźli całą gotówkę utraconą przez seniorkę.

Apel policji o zgłaszanie się osób, które zostały oszukane metodą na BLIK

W Trzebini policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch 20. latków z Ukrainy, którzy z bankomatu wypłacali pieniądze pochodzące z oszustwa metodą na BLIK. Mieli przy sobie blisko 47 tysięcy złotych w gotówce.

Uwaga na e-maile dot. problemów z rozliczeniem faktur. "W treści pojawiają się groźby"

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa ostrzega przed oszustami, którzy rozsyłają specjalnie przygotowane wiadomości e-mail, zawierające informacje o problemach z rozliczeniem faktur.

Policja prosi o pomoc w identyfikacji dwóch kobiet, które mogą mieć związek z oszustwami metodą na BLIK-a

Policjanci z Bochni proszą o pomoc w poszukiwaniach dwóch kobiet, które mogą mieć związek z oszustwami metodą na BLIK-a. Do przestępstwa doszło 9 października zeszłego roku, a ofiarą jest mieszkanka okolic Bochni.

Dwaj młodzi mieszkańcy Krakowa padli ofiarami oszustw „na pracownika banku”

24-latek stracił ponad 100 tysięcy złotych, a 32- latek prawie 50 tysięcy złotych. Do obydwu zadzwoniła kobieta, która udawała pracownika banku i poinformowała mężczyzn, że z ich kont kilkukrotnie wykonano nieautoryzowane transakcje.

Oszuści telefoniczni znów się uaktywnili

Cztery mieszkanki gminy Skawina i dwoje mieszkańców gminy Zielonki padło ich ofiarami. Wszyscy zgodnie z instrukcjami oszustów przekazali przestępcom oszczędności swojego życia, jedna z osób wyrzucając gotówkę przez okno. Tak zrobiła 86-latka z gminy Skawina, do której na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta podająca się za teściową jej syna.

Policja ostrzega przed oszustami, którzy oferują noclegi w górach w okazyjnych cenach

Trwa szał rezerwacji miejsc noclegowych w kurortach zimowych na czas Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. W wielu hotelach czy pensjonatach sprzedawane są ostatnie miejsca, coraz trudniej zaplanować wymarzony wypoczynek w górach. Niestety korzystają na tym również oszuści, oferujący w sieci noclegi w tym czasie w niezwykle atrakcyjnych cenach.

NASK ostrzega przed kolejnym atakiem na polskie firmy. "Uwaga na pliki z rozszerzeniem .IMG"

NASK poinformowała we wtorek, że obserwuje kolejny atak na polskie firmy. Chodzi o infekcje szkodliwym oprogramowaniem.

Oszust podszył się pod pracownika banku i wyłudził 100 tys. zł od mieszkanki Sądecczyzny

100 tys. zł straciła mieszkanka Sądecczyzny, oszukana przez mężczyznę, który podszył się pod pracownika banku. Oszust nakłonił kobietę do zaciągnięcia wysokiego kredytu, a potem przejął całą kwotę.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię