Radio Kraków

Ojcowski Park Narodowy

Szlaki turystyczne w Ojcowskim Parku Narodowym otwarte

Ojcowski Park Narodowy otworzył w piątek wszystkie szlaki turystyczne oraz parkingi znajdujące się na jego terenie. Pozostawały one zamknięte dla odwiedzających od środy z powodu niekorzystnych warunków - znacznego oblodzenia i opadów deszczu.

Fragment czarnego szlaku w Ojcowskim Parku Narodowym zamknięty z powodu remontu

Ojcowski Park Narodowy przypomina, że od 19 października do odwołania zamknięty jest fragment czarnego szlaku - do Jaskini Łokietka. To w związku z rozpoczęciem remontu.

Skarby Małopolski #9 - Ojców: małe jest piękne

Tym razem odwiedziliśmy niewielką miejscowość w sercu Ojcowskiego Parku Narodowego. Ojców położony w Dolinie Prądnika zaskakuje różnorodnością atrakcji. Najważniejsza, tuż obok wyjątkowej szwajcarsko-ojcowskiej zabudowy, jest jednak przyroda z Bramą Krakowską i jaskiniami Łokietka oraz Ciemną. Spróbowaliśmy jednego z najsłynniejszych małopolskich produktów tradycyjnych, czyli Pstrąga Ojcowskiego. Odtworzyliśmy też pod czujnym okiem pań z Koła Gospodyń Wiejskich Skała przepis na łojoki. "Sportowo" zaprosiliśmy na wycieczkę rowerową, a odważnych na wspinaczkę skałkową.  Było też dużo dobrej muzyki.

Ojcowski Park Narodowy otworzył swoje atrakcje turystyczne

  • date_range 2021-05-07
Czynna jest już Jaskinia Łokietka, a od jutra (8.05) otwarta zostanie Jaskinia Ciemna, Zamek w Ojcowie i ekspozycja przyrodnicza.

Zmiany w jaskiniach na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego

  • date_range 2020-01-27
W nadchodzącym sezonie turystycznym w grocie Łokietka pojawi się oświetlenie podkreślające walory naturalnej ekspozycji. Zastąpi ono przestarzałą aranżację sprzed 20 lat. W jaskini Ciemnej natomiast zwiedzający nie będą musieli już poruszać się ze świecami.

Wyprawy do jaskiń - idealne na majówkę

  • date_range 2018-04-30
Jaskinia Łokietka, w której przez sześć tygodni chronił się uciekający z Krakowa Władysław Łokietek. Jaskinia Ciemna, całkowicie pozbawiona elektryczności, ze ścianami odymionymi świeczkami. Jaskinia Wierzchowska z najdłuższą trasą turystyczną ze wszystkich jaskiń w Polsce. I Nietoperzowa, która swoją nazwę zawdzięcza skupiskom nietoperzy. To wymarzone miejsca na majowy wypoczynek i snucie różnych opowieści.

Grota Łokietka – legenda czy fakt historyczny?

  • date_range 2017-08-28
Wiele wskazuje na to, że legenda o Władysławie Łokietku, który ukrywał się w jednej z grot w podkrakowskim Ojcowie, może być prawdziwa.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię