Docieramy na styk. Na styk Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego, czyli do Krościenka nad Dunajcem. To miejsce z klimatem, co potwierdziło głosowanie internautów i główna nagroda w konkursie "Turystyczne Skarby Małopolski". Zwiedzanie zaczniemy jednak od wyjścia w góry w towarzystwie edukatorów Pienińskiego Parku Narodowego. Kuszą i Trzy Korony i Sokolica!

Wrażeń nie zabraknie, więc po wędrówce konieczne będzie orzeźwienie wodami leczniczymi "Stefan" i "Michalina" i skosztowanie lokalnych specjałów. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Kobiet Pienińskich przyrządzimy kapustę na rosole. Koło Gospodyń Wiejskich Grywałd poczęstuje buftami, a Związek Podhalan - pysznymi moskolami.

W cyklu "Bezpieczne wakacje" swoimi doświadczeniami podzielą się ratownicy Podhalańskiej Grupy GOPR. A w części sportowej z kolei łódkę zamienimy na ponton. Rafting to inny, bardziej ekstremalny pomysł na spływ Dunajcem. I jeszcze dla tych, którzy boją się wody - zaproponujemy biegi górskie z Michałem Jaroszem.

A o czym śpiewają flisacy? Czy w trakcie czy raczej po pracy... - takimi zagadnieniami będziemy zajmować się w trzeciej godzinie Skarbów Małopolski. Odwiedzimy Muzyczną Owczarnię i sprawdzimy czy jazzu można się nauczyć. Zajrzymy też do Kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku, by posłuchać o koncertach w ramach 11. edycji festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum.

Zapraszają Agnieszka Barańska, Magdalena Zbylut-Wiśniewska i Maciej Skowronek.