Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Dwa pytania, dwie nagrody, dwie szanse

  • Nasze akcje
  • date_range Wtorek, 2020.05.12 12:10 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:41 )
Konkurs wiedzy historycznej dla uczczenia setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II.

18 maja 2020 roku minie 100 lat od dnia urodzin Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Z tej okazji Radio Kraków i Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie zapraszają na poświęcony papieżowi Polakowi konkurs wiedzy historycznej pod hasłem „Dwa pytania, dwie nagrody, dwie szanse”.

Publikujemy pytanie eliminacyjne, na które będzie można odpowiedzieć w poniedziałek 18 maja 2020 r.  o godz. 13.30 w programie „O tym się mówi”, gdzie rozegra się finał konkursu:

Kiedy i gdzie Jan Paweł II wypowiedział poniższe słowa i czyje słowa zarazem przypomniał, kogo zacytował?  

«Ojczyzno moja kochana, Polsko, (...) Bóg Cię wywyższa i wyszczególnia, ale umiej być wdzięczna!» Tymi słowami (…) pragnę was pożegnać, drodzy bracia i siostry, moi rodacy!

Osoba, która jako pierwsza udzieli poprawnej odpowiedzi, otrzyma pytanie finałowe i jeśli na nie również poprawnie odpowie, otrzyma podwójną (a faktycznie potrójną!) nagrodę, na którą złożą się: książka „Pielgrzymki Jana Pawła II do Krakowa w oczach SB” oraz dwa pierwsze tomy zapisków prymasa Stefana Wyszyńskiego pt. „Pro memoria”.

Jeśli odpowiedź na pytanie finałowe nie okaże się prawidłowa, dotychczasowe pytanie finałowe stanie się nowym pytaniem eliminacyjnym i druga osoba otrzyma szansę wygrania konkursu, jeśli udzieli poprawnej odpowiedzi zarówno na to pytanie oraz na nowe pytanie finałowe.

Szczegółowe zasady konkursu można znaleźć w regulaminie ma dole strony.

Szczegółowe informacje o nagrodach znajdują się TU oraz TU.


Dwa pytania, dwie nagrody, dwie szanse. W poniedziałek 18 maja o godz. 13.30 w programie „O tym się mówi” wspólny konkurs Radia Kraków i Oddziału IPN w Krakowie dla uczczenia pamięci Jana Pawła II w setną rocznicę Jego urodzin. Serdecznie zapraszamy do udziału i kibicowania uczestnikom!


Pliki

download
.pdf (74 KB)
Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię