Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zobacz SALK na żywo!

  • Muzyka
  • date_range Poniedziałek, 2016.11.07 13:19 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:49 )
Zwycięzca VII edycji MEGAFONU Radia Kraków rusza w trasę po małopolskich klubach!

Koncert finałowy 7. edycji konkursu Radia Kraków MEGAFON

Podczas koncertu finałowego, który odbył się 5 lipca w Studiu im. Romany Bobrowskiej, swoją muzyką zauroczyli zarówno jurorów jak i słuchaczy Radia Kraków i pewnie wygrali VII edycję MEGAFONU – konkursu Radia Kraków dla młodych zespołów z Małopolski.. Teraz SALK, już jako laureat MEGAFONU, zagra trzy promocyjne koncerty w małopolskich klubach.

Pierwszy koncert odbędzie się 17 listopada o godz. 19.00 w klubie „Plama” w Nowym Targu, kolejny 25 listopada o 21.30 w bocheńskim klubie „Mała Czarna”. Na zakończenie mini-trasy po Małopolsce 8 grudnia o godz.. 20.00 SALK zagra dla krakowskiej publiczności w kultowej „Alchemii”.

Koncerty promocyjne w małopolskich klubach to jedna z nagród dla laureatów konkursu MEGAFON Radia Kraków. Oprócz tego każdy z zespołów, który znalazł się na liście laureatów siedmiu edycji MEGAFONU, otrzymał 100 godzin w studiu nagrań Radia Kraków na nagranie materiału na płytę.

Megafonowa trasa zespołu SALK:

17 listopada, godz. 19.00 - Nowy Targ, Plama,
25 listopada, godz. 21.30 - Bochnia, Mała Czarna
8 grudnia, godz. 20.00 - Kraków, Alchemia.

SALK czyli Selkie & Lighthouse Keepers to autorski projekt czwórki ludzi z Krakowa, którzy postanowili zaprezentować się z takimi dźwiękami, po jakie zawsze chcieli sięgać. Nazwa zespołu powstała na bazie inspiracji animacją „Song of the Sea” i mitologią celtycką. SALK to połączenie instrumentów tradycyjnych z nowoczesnymi brzmieniami, w którym słowo pisane wchodzi w pełną symbiozę z dźwiękiem. SALK tworzą muzycy (i jeden poeta). Większość kompozycji rodzi się w głowie Marceli Rybskiej, wokalistki i instrumentalistki, by potem przejść w ręce Michała Sarapaty, basisty i producenta.  Za warstwę elektroniczną każdego utworu i perkusjonalia odpowiada Mateusz Sarapata. Czwartym członkiem jest poeta i były latarnik, Kamil Kwidziński.

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

1178936

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię