„Sitting Pretty” podsumowuje próbę zrozumienia życia po dwudziestce i towarzyszącej temu niepewności. Jak wyjaśnia zespół: – Opowiada o wejściu w prawdziwą dorosłość i tym, jak może cię to oderwać od samego siebie, sprawiając, że poczujesz się, jakbyś odgrywał drugoplanową rolę we własnym życiu. W jednej chwili jesteś wszystkiego pewien w 100%, a w następnej jesteś przytłoczony poczuciem bezcelowości.



W przyszłym miesiącu The Academic rozpocznie trasę po UK i Europie. Wiosną odwiedzi Amerykę Północną. Seria koncertów promujących „Sitting Pretty” zakończy się w kultowym klubie Troubadour w West Hollywood.

Czwórka chłopaków z Mullingar wkracza w erę drugiego albumu niczym odkrywcy własnego sukcesu. Pod koniec lata wydali piosenkę „Don’t Take It Personal”, która – podobnie jak „Pushing Up Daisies” i „Homesick” – w centrum uwagi stawia młode męskie ego; zarówno w jego niezłomnym ciężarze, jak i delikatnych pęknięciach.

W ich rodzinnym mieście już od dawna wiadomo, że The Academic zrobią furorę także poza granicami kraju. Podczas gdy ich pierwszy, niezależnie wydany album „Tales From The Backseat” (2018) zadebiutował na 1. miejscu w Irlandii, zespół celowo podtrzymywał napięcie przed wydaniem kolejnej muzyki. To strategia, która z pewnością się opłaci.



Lista utworów:

1. Pushing Up Daisies      
2. Don’t Take It Personally      
3. What’s Wrong With Me      
4. My Very Best      
5. This Is Your Life      
6. Homesick      
7. Heartbreak’s Where It’s At      
8. Do What You Want      
9. Step My Way      
10. Let Go Of My Heart      
11. Right Where You Left Me      
12. Rain      
13. Buying Smokes