Pierwsza jest solowym dziełem Księcia, zaś druga powstała w ramach projektu 3rdEyeGirl z 2013 roku (oprócz lidera również: Donna Grantis – gitara, Hannah Ford Welton – perkusja i Ida Nielsen – gitara basowa). Parę piosenek z nich pojawiło się w sieci na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, choćby „Breakdown”, „Breakfast Can Wait”, „This Could Be Us” i „Funknroll” (z „Art Official Age”) oraz „Pretzelbodylogic” i „Fixurlifeup” („Plectrumelectrum”). Wymienionymi płytami Prince po wielu latach przerwy powraca pod skrzydła wytwórni Warner, w której święcił największe triumfy.
 
Dodajmy, że za brzmienie obu wydawnictw odpowiadają Prince oraz Joshua Welton. Muzycznie z kolei mamy nowoczesną mieszankę soulu, R&B i funku na płycie solowej oraz nagrany na analogowym sprzęcie i „na setkę” energetyczny funk rock.

Kawałek "Funknroll" trafił zarówno na solową płytę muzyka, "Art Official Age", jak i na album "Plectrumelectrum".  Numer ukazał się jednak w dwóch różnych wersjach. Z pierwszą z nich, która znajdzie się na krążku "Art Official Age", można zapoznać się już teraz poniżej.

Pociąg do muzyki Antoniego Krupy w czwartek o godzinie 19. Zapraszamy!