Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Podwójny jubileusz Antoniego Krupy!

  • Muzyka
  • date_range Poniedziałek, 2021.03.15 16:24 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:55 )
75. urodziny i 55-lecie działalności artystycznej – Antoni Krupa w marcu świętuje podwójny jubileusz. Muzyk, kompozytor, autor tekstów i ceniony dziennikarz muzyczny - swoją pasją do muzyki od ponad 40 lat zaraża słuchaczy Radia Kraków. Czekając na jubileuszowy koncert Antoniego Krupy, który odbędzie się w piątek 19 marca (a nie jak planowano pierwotnie w sobotę 20 marca) o godz. 19.00 na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury, na antenie Radia Kraków (w paśmie „Rano na tak” i programach muzycznych) w tym tygodniu zdobyć będzie można wyjątkowe wydawnictwo - drugi autorski krążek Antoniego Krupy „Więc wędrowałaś tak...” wydany w 2019 r. przez Radio Kraków.

Materiał na płytę nagrany i zrealizowany został w radiowym studiu im. Romany Bobrowskiej w 2019 r. Album, obok autorskich utworów Antoniego Krupy i utworów skomponowanych wspólnie z legendą krakowskiego jazzu Jarosławem Śmietaną, zawiera interpretacje utworów Jimiego Hendrixa, The Rolling Stones i Johna Mayalla. Całość materiału na płytę została zarejestrowana solowo przez Antoniego Krupę, który nie tylko zaśpiewał, ale też zagrał na gitarach elektrycznej, akustycznej, harmonijce ustnej.

Gorąco zapraszamy do słuchania i wygrywania!

Spotkania z Antonim Krupą w Radiu Kraków:

„Z dna bluesowej szuflady” – poniedziałki, godz. 23.00-24.00 (wspólnie z Krystyną Święcicką-Wójcik)

„Radiowy Jazz Helikon” – piątki, godz. 19.00-20.00

„Radiowa kafejka” – soboty, godz. 12.00-14.00 (wspólnie z Krystyną Święcicką-Wójcik)

Koncert jubileuszowy Antoniego Krupy (UWAGA zmiana terminu!) na scenie NCK - 19 marca (piątek), g. 19.00,

Szczegóły: https://nck.krakow.pl/antoni-krupa-koncert-jubileuszowy/

 

Antek Krupa, dziennikarz Radia Kraków i człowiek – instytucja. Jako muzyk grał m.in. z Markiem Grechutą i Jazz Band Ball Orchestra. Jako dziennikarz i znawca muzyki brał udział w programie radia BBC na temat legendarnej sesji nagraniowej Milesa Davisa „Kind of Blue”. Jako barwny komentator krakowskiej sceny muzycznej napisał pełną anegdot książkę o historii krakowskiego jazzu „Miasto błękitnych nut”. Nakładem Radia Kraków ukazały się dwie płyty Antoniego Krupy: w 2012 r. płyta „Amela – blues o rozwianych włosach na wietrze” (nakład wyczerpany), a w roku 2019 płyta „Więc wędrowałaś tak...” - wydawnictwo zamówić można na stronie Radia Kraków.

 

 

 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię