Radio Kraków

Małopolska bez smogu 2021

Trwają dyskusje wokół najnowszego rankingu Polskiego Alarmu Smogowego

Dokument prezentuje miasta, gdzie prowadzone pomiary pokazują największe zanieczyszczenie powietrza.

Krynica - uzdrowisko z krystalicznym powietrzem

Krynica ostatnim przystankiem w naszej akcji Małopolska bez smogu, w ramach której wraz z Polskim Alarmem Smogowym sprawdzamy jakość powietrza w regionie. Od rana śledzimy wyniki pomiarów mobilnego pyłomierza, który został zainstalowany przy Miejskim Ośrodku Sporu i Rekreacji. I od rana są one bardzo dobre. Co istotne, nie jest to, jak się okazuje wyjątkowa sytuacja. Przekroczenia norm stężenia zanieczyszczeń w perle polskich uzdrowisk zdarzają się bowiem rzadko i nie trwają długo.

Darmowa komunikacja miejska w sobotę w Krakowie i gminach sąsiadujących

Ze względu na prognozę przekroczenia średniego poziomu zanieczyszczenia powietrza dla pyłu PM10, Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa zainicjowało wprowadzenie bezpłatnej komunikacji w sobotę, 11 grudnia, od godz. 00.00 do godz. 24.00, dla pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej w Krakowie.

Tarnów: 10 grudnia spotkanie ws. programu Czyste Powietrze. Wnioski złożyło 55 osób

55 osób do tej pory złożyło wnioski do programu Czyste Powietrze w Tarnowie - nabór cały czas trwa i 10 grudnia w mieście odbędzie się spotkanie poświęcone projektowi, które przybliży zasady uczestnictwa w nim.

Piwniczna-Zdrój: mobilna instalacja płuc dzień po dniu

Mieszkańcy Piwnicznej: "Jest problem, czasem aż siwo od dymu"

Ruszył ostatni, trzeci etap akcji „Małopolska bez smogu”, którą organizuje Radio Kraków wspólnie z Polskim Alarmem Smogowym oraz EkoMałopolską. Tym razem mobilne pyłomierze zainstalowaliśmy w dwóch sądeckich uzdrowiskach m.in. w Piwnicznej.

Nowy Targ: mobilna instalacja płuc dzień po dniu

Czym oddychają mieszkańcy Nowego Targu i Czarnego Dunajca?

Podsumowanie drugiego etapu akcji „Małopolska bez smogu”

Małopolska bez smogu 2021. Piwniczna-Zdrój

Czas na kolejną, tegoroczną odsłonę akcji "Małopolska Bez Smogu". Przez najbliższe tygodnie, wspólnie z Polskim Alarmem Smogowym i Eko Małopolską będziemy badać jakość powietrza w wybranych miejscowościach, a także edukować. Czym oddychają mieszkańcy Piwnicznej-Zdroju?

Małopolska bez smogu 2021. Krynica-Zdrój

Czas na kolejną, tegoroczną odsłonę akcji "Małopolska Bez Smogu". Przez najbliższe tygodnie, wspólnie z Polskim Alarmem Smogowym i Eko Małopolską będziemy badać jakość powietrza w wybranych miejscowościach, a także edukować. Czym oddychają mieszkańcy Krynicy-Zdroju?

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię