|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

TRELA & PREISNER w Bobowej

Znakomite teksty, specjalne kompozycje, wirtuozowskie wykonanie. To wszystko na wyjątkowym spotkaniu w zabytkowym kościółku św.Zofii w Bobowej w pow.gorlickim. Spektakle odbędą się 17 i 18 września.

Posłuchaj mówi kompozytor Zbigniew Preisner


"Wielkie monologi" to wyjątkowe spotkanie jednego z najwybitniejszych polskich aktorów dramatycznych Jerzego Treli ze znanym polskim kompozytorem muzyki filmowej Zbigniewem Preisnerem.
W spektaklu przypomniane zostaną fragmenty monologów, wygłaszanych przez Jerzego Trelę w słynnych inscenizacjach "Dziadów" Mickieiwcza i "Wyzwolenia" Wyspiańskiego w reżyserii Konrada Swinarskiego w Starym Teatrze w Krakowie. Trela wcieli się także w rolę Samuela w "Sędziach" Wyspiańskiego i Adolfa z II cz "Dziadów" Mickiewicza z pamiętnych realizacji Jerzego Grzegorzewskiego. W spektaklu zabrzmią także utwory Cypriana Kamila Norwida.
Pomysłodawcą przedsięwzięcia a także jego filmowego zapisu jest Zbigniew Preisner. Wreszcie mamy możliwości techniczne , które pozwalają nam przypomnieć i utrwalić wielkie teatralne role Jerzego Treli - podkreśla kompozytor.
Reżyserem widowiska jest Krzysztof Jasiński, dyrektor artystyczny Teatru STU . Teksty wielkich romantyków wygłaszane przez Jerzego Trelę niosą ważne dla nas przesłanie - mówi reżyser - że najważniejszą wartością jest wolność. Dziś ją mamy. ale na co dzień często zapominamy jak wielką i ważną jest dla nas wartością.
[

Posłuchaj: 

]
W spektaklu " Wielkie monologi" udział biorą znakomici muzycy:

Teresa Salgueiro (sopran) - jedna z największych gwiazd muzyki etnicznej w Europie, wokalistka najsłynniejszego zespołu wykonującego tradycyjną muzykę portugalską inspirowaną gatunkiem fado. Artystka ma na koncie kilka albumów solowych, współpracowała m. in. z José Carrerasem, Caetano Veloso, Angelo Branduardim, a w 2007 roku, na zaproszenie Zbigniewa Preisnera zaśpiewała na płycie "Silence, Night and Dreams".
[
]

fot: M.Tomaszuk
Józef Skrzek – multiinstrumentalista, kompozytor, jedna z najważniejszych postaci polskiego rocka. Współtwórca legendarnej grupy Breakout. a w latach 70. formacji SBB, bodaj najsłynniejszej polskiej grupy rockowej za granicą. Od początku lat osiemdziesiątych występuje solo, dając liczne recitale organowe. Jest także twórcą muzyki teatralnej i filmowej , współpracował m in. z Piotrem Szulkinem, Mieczysławem Waśkowskim oraz Lechem Majewskim.
[
]


" Wielkie monologi Jerzy Trela & Zbigniew Preisner" zaprezentowane zostaną w zabytkowym kościółku św.Zofii w Bobowej w pow.gorlickim. Spektakle odbędą się 17 i 18 września o 20.00. Widowisko oglądać będzie można także na telebimie w sali widowiskowej "Koronka". Ze spektakli powstanie zapis wideo na płycie DVD. Nagranie dostępne będzie także w internecie.
[
]
O spektaklu i wielkich monologach mówić będziemy w programie Koło Kultury 18 września po 22.05


Jolanta Drużynska


0%
0%