koronawirus
Powiat wadowicki: nowe ogniska koronawirusa
Nowe ogniska koronawirusa pojawiły się powiecie wadowickim. To między innymi Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Andrychowie. Tam zakażonych jest ponad 35 osób - to pacjenci i pracownicy szpitala. Chorobę COVID-19 potwierdzono też u pięciorga pracowników Urzędu Miejskiego w Wadowicach, jedna osoba trafiła do szpitala.
MZ: 8694 nowe zakażenia koronawirusem, 279 osób zmarło
Badania laboratoryjne potwierdziły 8694 nowe zakażenia koronawirusem, najwięcej wykryto ich na Mazowszu – 1400; 279 osób zmarło – poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia.
Szczepienia nauczycieli w Małopolsce. Posypały się zwolnienia lekarskie
Nauczyciele w Małopolsce dostają szczepionki na koronawirusa, a po nich... zwolnienia lekarskie. Część pedagogów po piątkowych szczepieniach źle się poczuła. Dyrekcje podstawówek organizowały zastępstwa.
662 nauczycieli UJ zapisanych w pierwszym dniu na szczepienia
662 uprawnionych nauczycieli akademickich Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zgłosiło się na szczepienia przeciwko COVID-19 w poniedziałek, czyli w pierwszym dniu rejestracji. Zapisy tej grupy trwają do czwartku.
5178 nowych zakażeń koronawirusem, 196 osób zmarło
Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 5178 osób; 196 chorych osób zmarło – poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Liczba wykrytych od marca zakażeń koronawirusem to 1 596 673 przypadki; 41 028 z tych osób zmarło.
A. Miszalski: Prace nad stanowiskiem PO ws. prawa aborcyjnego są na ukończeniu
Prace nad stanowiskiem Platformy Obywatelskiej w sprawie prawa aborcyjnego są na ukończeniu, nie chcemy podejmować takich decyzji pochopnie - mówił na naszej antenie szef małopolskich struktur PO, poseł Aleksander Miszalski. Przeciwko ewentualnej liberalizacji prawa aborcyjnego protestuje 20 członków partii, w tym trzech posłów z Małopolski. W Platformie było zawsze szerokie spektrum poglądów, od bardziej liberalnych do bardziej konserwatywnych. Myślę, że teraz też tak będzie. Dotychczasowy kompromis aborcyjny miał warunki bytu pod warunkiem, że wszystkie strony go przestrzegają - mówił poseł Miszalski w porannej rozmowie Radia Kraków.
Prawie 50 tys. mieszkańców województwa małopolskiego otrzymało już drugą dawkę szczepionki
Prawie 50 tys. osób w Małopolsce otrzymało już drugą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Po pierwszym podaniu jest ok. 123 tys. mieszkańców – wynika z raportu, opublikowanego w poniedziałek na stronie gov.pl.
Minister zdrowia: wyniki zakażeń pokazują nowy trend
Wyniki zakażeń pokazują nowy trend - codzienna liczba osób zakażonych o kilkaset większa niż przed tygodniem - powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Zaznaczył, że rośnie ryzyko przyspieszenia epidemii.
2543 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, 25 zgonów
Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 2543 osób, zmarło 25 chorych – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Łącznie od początku epidemii wykryto 1 591 497 zakażeń i 40 832 zgony.
Szpital św. Łukasza Tarnowie rozbudował instalację tlenową
Tarnowski szpital dzięki dofinansowaniu od wojewody zmodernizował instalację tlenową. Placówka dostała ponad 800 tysięcy złotych na ten cel. Instalacja wspiera między innymi leczenie pacjentów chorych na Covid-19.
300 interwencji policji w weekend w Zakopanem, 164 mandaty
Od piątku do poniedziałkowego poranka policjanci w powiecie tatrzańskim interweniowali blisko 300 razy - wylegitymowali 512 osób i nałożyli 164 mandaty karne, z czego 121 za brak maseczek. 49 wniosków o ukaranie trafiło do sądu – poinformował PAP rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.
Wojewoda małopolski: Zachowanie turystów na Krupówkach było niedopuszczalne
Jestem negatywnie zaskoczony tym, co działo się na Krupówkach - tak o weekendzie w Zakopanem mówił na naszej antenie wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Pod Tatry na sobotę i niedzielę przyjechały tysiące turystów. Na Krupówkach pojawiły się tłumy turystów bez maseczek i bez zachowania dystansu społecznego. Były osoby pijące alkohol, zachowywały się wulgarnie wobec policjantów, zaczepiały funkcjonariuszy. Policja w weekend interweniowała w Zakopanem ponad 300 razy. Wylegitymowano ponad 500 osób, dwie osoby zostały zatrzymane. Osoby, które łamały obowiązujące zasady sanitarne, biorą odpowiedzialność za sytuację epidemiczną. Tym bardziej że obostrzenia zostały złagodzone na razie na dwa tygodnie - mówił wojewoda Łukasz Kmita w porannej rozmowie Radia Kraków.
Ruszają zapisy na szczepienia dla wszystkich nauczycieli
W poniedziałek rusza kolejna tura rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19: dla pozostałych grup nauczycieli, nauczycieli do 65. roku życia oraz nauczycieli akademickich. Potrwa ona do 18 lutego, do końca dnia. Wszyscy nauczyciele będą szczepieni preparatem firmy AstraZeneca.
Łamanie obostrzeń i awantury w Zakopanem. "Nie zdaliśmy egzaminu jako społeczeństwo"
To, co działo się w weekend na Krupówkach w Zakopanem, jest absolutnie niedopuszczalne. To było szkodzenie całej branży turystycznej, zwłaszcza że przecież obostrzenia zostały złagodzone na razie na próbę na dwa tygodnie - mówił gość porannej rozmowy Radia Kraków wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.
Tłumy na Krupówkach, 137 interwencji zakopiańskiej policji
137 interwencji odnotowała zakopiańska policja w ciągu ostatniej doby. W sobotę wieczorem na Krupówkach było nawet kilka tysięcy turystów – szacuje policja. Pojawiły się grupy tańczących osób. Dochodziło do awantur. Dwie osoby usłyszały zarzuty ataku i znieważenia policjantów.
5 334 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, 98 zgonów
Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 5 334 osób, zmarło 98 osób – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Łącznie od początku epidemii stwierdzono niemal 1,6 mln zakażeń i 40,8 tys. zgonów.
Od poniedziałku druga tura zapisów na szczepienia pracowników żłobków
W poniedziałek rozpoczyna się druga tura zapisów na szczepienia pracowników żłobków i klubów dziecięcych, dziennych opiekunów oraz pracowników placówek pieczy zastępczej. Procesu rejestracji dokonuje w imieniu pracowników dyrektor placówki. Szczepienia są dobrowolne.
Tarnowianie korzystają z ponownie otwartych obiektów sportowych
Amatorzy aktywnego spędzania wolnego czasu ruszyli na stoki, baseny, lodowiska oraz na korty tenisowe. Po kilku miesiącach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa rząd zezwolił na ponowne otwarcie tych obiektów sportowych - na razie na dwa tygodnie. Tarnowianie chętnie korzystają m.in. z lodowiska przy ulicy Wojska Polskiego.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 79
- 80
- 81
- ...
- 238
- 239
- chevron_right
Najnowsze
-
22:46
Teatr Tej Ziemi - Janosik Przebudzenie
-
22:20
Poważny wypadek w Skawicy. Pięć osób rannych, na miejscu śmigłowiec LPR
-
21:36
Feeria barw i karpacki folklor. Zobacz zdjęcia z Biesiady Karpackiej
-
21:05
Anoreksja, bulimia, objadanie – to nie problem z jedzeniem. To wołanie o pomoc
-
20:29
Zabytkowy tramwaj zderzył się z samochodem. Do Krakowa trafił ledwie kilka dni temu
-
19:55
Właściciel Bruk-Bet Termaliki: Chcemy jak najszybciej wrócić do Ekstraklasy
-
19:40
„Życie w ułamku sekundy potrafi obrócić się w inną stronę”. Rafał Mikulec o trudnym powrocie po kontuzji i wyzwaniach w Ekstraklasie
-
18:53
O Halce co Jontka nie chciała
-
18:07
Burze przeszły przez Małopolskę. Ponad 150 interwencji strażaków
-
17:03
Notowanie nr 1621 z 21.06.2026 r.
-
16:47
Zderzenie siedmiu samochodów na autostradzie A4 [AKTUALIZACJA]
-
16:11
Nocą w Tatrach słychać nie tylko wilki. Audiopułapki rejestrują też... łamiących zakaz
-
15:34
Wisła Kraków ma nowego bramkarza. Odkrycie minionego sezonu Ekstraklasy
-
15:24
Geodeci sprawdzają działki na Podhalu. Niektórzy właściciele zapłacą wyższy podatek
-
14:01
15. Wodna Masa Krytyczna
-
13:35
Papaje zjechały do Ładnej. Rolnicze samoróbki znów zachwyciły na zlocie
-
12:59
Pożar pustostanu w Wysowej-Zdroju. Mężczyzna ratował się skokiem przez okno
-
12:46
"Jedyny Pierścień" czyli Tolkien przy stole. RPG, które pozwala wejść do Śródziemia
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 1.
-
10:45
Kraków dr Moniki Widzickiej - odc. VIII - "Muzyka w salonie”