Radio Kraków

koronawirus

Pacjentka z podejrzeniem koronawirusa nie powinna przychodzić na SOR

  • date_range 2020-03-02
Kobieta, która w niedzielę z podejrzeniem koronawirusa zgłosiła się na SOR tarnowskiego szpitala, zachowała się nierozsądnie - podkreśla inspektor sanitarny w Tarnowie Roman Bartuś. Kobieta miała gorączkę i źle się czuła jeszcze podczas pobytu we Włoszech. Kiedy objawy nie ustąpiły - już po powrocie do Polski - w niedzielę zgłosiła się do tarnowskiego Szpitala Wojewódzkiego. SOR był zamknięty na prawie cały dzień. A na jej wyniki czeka teraz 19 osób, które przebywały wtedy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Dorota Niedziela: "W kwestii koronawirusa nie wszystko jest perfekcyjnie przygotowane"

  • date_range 2020-03-02
Rząd na specjalnym posiedzeniu Sejmu przedstawi informację na temat stanu przygotowań na ewentualne pojawienie się koronawirusa w naszym kraju. Do Sejmu wpłynął też projekt ustawy o zwalczaniu koronawirusa. Znalazły się w nim zapisy dotyczące obowiązkowej kwarantanny, dodatkowego zasiłku opiekuńczego w przypadku zamknięcie żłobka, przedszkola czy szkoły, a także kary za sprzedaż leków innym odbiorcom, niż wymienionym w ustawie. "Do tej pory mówiono nam, że wszystko jest perfekcyjnie przygotowane, a tak nie jest" - uważa posłanka Koalicji Obywatelskiej Dorota Niedziela. Jak mówiła w Radiu Kraków, opozycja będzie żądać między innymi informacji o tym, ile zostało przeprowadzonych badań pod kątem zarażenia koronawirusem oraz ile osób wracających z Włoch zostało przebadanych. "To jest tak, jakby nadchodził do nas potężny huragan, a rząd nie robił żadnych przygotowań, nie informował ludzi, nie uspokajał".

Tomasz Jędruchów o koronawirusie

  • date_range 2020-02-28
Azja to wciąż kontynent z największą liczbą przypadków koronawirusa. Piotr Jędrzejewski rozmawiał z dziennikarzem TVP z Tomaszem Jędruchowem, który był w Hongkongu i Japonii. Jak wygląda życie z koronawirusem u boku? Posłuchajcie.

Andrzej Gut-Mostowy: Jestem negatywnie zaskoczony biernością Unii ws. koronawirusa

  • date_range 2020-02-28
- Turystyka z pewnością poniesie duże straty z powodu koronawirusa, epidemia na pewno zachwieje gospodarką w istotny sposób - oceniał na antenie Radia Kraków wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Z powodu epidemii koronawirusa do Krakowa przyjeżdża mniej turystów. "Trudno na razie szacować straty, ale branża turystyczna jest gałęzią gospodarki bardzo wrażliwą na tego typu zjawiska. Rozwija się wtedy, gdy mamy spokój i bezpieczeństwo podróżowania" - mówił wiceminister Gut-Mostowy w porannej rozmowie Radia Kraków.

Policja: jesteśmy przygotowani do pełnienia obowiązków w sytuacji zagrożenia koronawirusem

  • date_range 2020-02-28
Jesteśmy przygotowani do pełnienia obowiązków w sytuacji zagrożenia koronawirusem - powiedział PAP rzecznik prasowy KGP insp. Mariusz Ciarka, odnosząc się do wytycznych wydanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego MSWiA dla Policji.

Ministerstwo zaprzecza doniesieniom o koronawirusie w Polsce. "Prosimy nie rozsiewać plotek"

  • date_range 2020-02-27
Zaprzeczamy doniesieniom o wystąpieniu koronawirusa w Polsce. Prosimy nie rozsiewać plotek, że takowy jest – powiedział PAP w czwartek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Odniósł się w ten sposób do spekulacji o pierwszym w kraju przypadku koronawirusa. Pytanie w tej sprawie zadał też jeden z senatorów podczas trwającej w izbie debaty o sytuacji epidemiologicznej.

W Krakowie zbierze się sztab kryzysowy w związku z zagrożeniem koronawirusem

  • date_range 2020-02-27
Spotkanie wszystkich jednostek podległych miastu oraz służb będzie poświęcone sposobom reagowania na zagrożenie epidemiologiczne.

Paweł Kowal: Nie wiemy jak społeczeństwo się zachowa, gdy będą pierwsze informacje o chorobie

  • date_range 2020-02-27
- Senat chce informacji od ministra zdrowia i taka informacja powinna paść - mówił na antenie Radia Kraków poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Kowal. Senat ma dziś wysłuchać szefa resortu zdrowia w sprawie koronawirusa. Z kolei prezydent Andrzej Duda zwrócił się do marszałek Sejmu o pilne zwołanie posiedzenia Izby Niższej, by rząd udzielił informacji na temat koronawirusa. Elżbieta Witek na dziś zwołała też posiedzenie Prezydium Sejmu, które podejmie decyzję w sprawie wniosku prezydenta. "Rząd powinien informować, ale zwoływanie Sejmu w tej sprawie jest przestrzelone. Prezydent wykorzystuje tę sprawę w kampanii wyborczej" - mówił Paweł Kowal w porannej rozmowie Radia Kraków.

Osoby otrzymujące paczki z Chin nie są narażone na zakażenie koronawirusem

  • date_range 2020-02-27
Osoby otrzymujące paczki z Chin nie są narażone na zakażenie się nowym koronawirusem – wskazano w jednej z informacji przygotowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny. Główną drogą szerzenia się wirusa, jak zaznaczono w materiałach dostępnych na stronie sanepidu, jest kontakt człowiek – człowiek.

Rusza rozszerzona kampania informacyjna w sprawie koronawirusa

  • date_range 2020-02-26
Spoty w telewizji i radiu, informacje zamieszczane w internecie, komunikaty do instytucji publicznych i samorządowych - to niektóre z elementów rozszerzonej kampanii informacyjnej dotyczącej koronawirusa prowadzonej przez rząd.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię