Radio Kraków

koronawirus

Zarażonych Covid-19 w Małopolsce przybywa, ale przebieg choroby jest łagodny

Czas epidemii COVID-19 mamy już za sobą, jednak chyba większość z nas pamięta ostrzeżenia lekarzy, że koronawirus pozostanie z nami na dłużej. Ten szczególnie uporczywy patogen ma dawać się nam we znaki głównie w porach przesileń jesienno-wiosennych. Sprawdziliśmy, jak wyglądają notowania zachorowań w ostatnim czasie.

Politycy konfederacji w Krakowie: na szpitale tymczasowe przeznaczono niewspółmierne środki finansowe

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport z działań rządu w czasie pandemii COVID-19. Zdaniem polityków Konfederacji, raport wskazuje na wiele nieprawidłowości. Podczas konferencji prasowej w Krakowie wskazali na jedną nich. To utworzenie przez rząd aż 33 szpitali tymczasowych, na które przeznaczono - zdaniem polityków - niewspółmierne środki finansowe.

Wirusolog: Obserwujemy już wzrosty zakażeń wirusem SARS-CoV-2

Dane statystyczne pokazują już wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Trudno przewidzieć, kiedy będzie szczyt jesiennej fali COVID-19, ale najprawdopodobniej nałoży się on na infekcje spowodowane innymi wirusami, w tym grypy – powiedziała PAP wirusolog prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska.

24 zakażenia koronawirusem, nie zanotowano zgonów osób z COVID-19

Minionej doby badania potwierdziły 24 zakażenia koronawirusem, w tym 11 ponownych - poinformowano we wtorek na stronach rządowych. Wykonano 1 874 testy w kierunku SARS-CoV-2.

Pięć zakażeń koronawirusem, nie zanotowano zgonów osób z COVID-19

Minionej doby badania potwierdziły pięć zakażeń koronawirusem, w tym dwa ponowne. Nie zanotowano zgonów osób z COVID-19 – poinformowano w niedzielę na stronach rządowych. Wykonano 795 testów w kierunku SARS-CoV-2.

Przez pandemię dzieci częściej chorują na cukrzycę

Po rozpoczęciu pandemii wzrosła liczba dzieci z cukrzycą. Wzrost ten utrzymał się jeszcze po pierwszym roku od jej wybuchu, co wskazuje, że choroba ma związek nie tylko z restrykcjami i zmianą w stylu życia.

32 zakażenia koronawirusem, nie zanotowano zgonów osób z COVID-19

Minionej doby badania potwierdziły 32 zakażeń koronawirusem, w tym ani jednego ponownego. Nie zanotowano także zgonów osób z COVID-19 – poinformowano w sobotę na stronach rządowych. Wykonano 1 581 testów w kierunku SARS-CoV-2.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia podał datę odwołania stanu zagrożenia epidemicznego

1 lipca 2023 r. odwołany zostanie w Polsce stan zagrożenia epidemicznego wprowadzony w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. Decyzja ma związek z obecną sytuacją epidemiczną – powiedział PAP w poniedziałek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

6 zakażeń koronawirusem, nie zmarła żadna osoba z COVID-19

Minionej doby badania potwierdziły 6 zakażeń koronawirusem, w tym dwa ponowne. Nie zmarła żadna osoba z COVID-19 – poinformowano w poniedziałek na stronach rządowych. Wykonano 943 testów w kierunku SARS-CoV-2.

9 zakażeń koronawirusem, nikt z COVID-19 nie zmarł

Ostatniej doby COVID-19 zdiagnozowano u 9 osób, nikt chory na koronawirusa nie zmarł - wynika z danych zamieszczonych w piątek na stronach rządowych. Liczba podanych szczepionek przeciw tej chorobie od 27 grudnia 2020 r. wyniosła 58 011 197. W ostatniej dobie zaszczepiło się 7 osób.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię