Związana od lat z Radiem Kraków Basia Stępniak-Wilk to śpiewająca autorka, kompozytorka, poetka - od ponad dwudziestu lat bawi, rozśmiesza, wzrusza swoich słuchaczy. Jej sposób śpiewania i nawiązywania kontaktu z publicznością̨ sprawiają̨, że widzowie wychodzą̨ z tych koncertów w radosnych nastrojach. Do tego niebanalny repertuar – autorskie piosenki, znane z list przebojów („Bombonierka” - duet z Grzegorzem Turnauem, „Słodka chwila zmian”, „Wiośnie nie”), nagradzane na największych polskich konkursach i festiwalach, świetnie napisane, zaskakujące fabułami i pointami. Znakomici instrumentaliści i nietuzinkowe aranżacje to dodatkowy atut recitali Basi Stępniak-Wilk, które są nie tylko obcowaniem ze sztuką na najwyższym poziomie, ale i chwilą relaksu w dzisiejszym, pełnym niepokoju, świecie.

Basia Stępniak-Wilk jest laureatką wielu nagród m.in. I miejsca i Nagrody im. W. Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix im. J. Kofty Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, za całokształt dokonań́ artystycznych otrzymała Nagrodę̨ Kapituły im. J. Kaczmarskiego. Jej książka dla dzieci „Tulisia” otrzymała nagrodę̨ prestiżowego Konkursu im. A. Lindgren, organizowanego przez Fundację ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Artystka ma w swoim dorobku autorskie płyty (m.in. CD O obrotach, CD Słodka chwila zmian, CD Obce kraje, CD Przywidzenia) oraz tomiki poezji (w 2018 r. ukazała się̨ książka „Ponad ziemią” z płytą, na której wiersze Basi interpretują̨ m.in.  A. Dymna, J. Nowicki i M. Bałata), prowadzi cykliczne spotkania z poezją i piosenką w Nowohuckim Centrum Kultury, promuje też piosenkę̨ literacką w cotygodniowej audycji „Muzyczna bombonierka” w Radiu Kraków. Należy do zespołu krakowskiego Teatru Loch Camelot, a na jej recitale stale zaprasza też Piwnica pod Baranami.

Podczas niedzielnego koncertu, wraz z Basią Stępniak-Wilk wystąpili znakomici muzycy: Jasiek Kusek (fortepian), Paweł Solecki (fagot, melodica, cajon, EWI), Szymon Frankowski (kontrabas) i Miłosz Wilk (wibrafon).