Radio Kraków

Europejski Kongres Sportu i Turystyki 2023

Bartosz Batra o prawdziwej sportowej walce wypaczonej przez tzw. gale sportów walki

Bartosz Batra, polski kickbokser, federacja STRIKE KING w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim o prawdziwej sportowej walce, kickboxingu i planowanej sportowej gali w Wieliczce.

Józef Zborowski z KS Chochołów o skokach, biegach narciarskich i kombinacji norweskiej

Józef Zborowski z Klubu Sportowego Chochołów rozmawiał z Wojciechem Jakubowskim o skoczni w Chochołowie, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, budowie "małego COSu" i wielkich nadziejach związanych ze wspaniałą młodzieżą z Chochołowa.

Z Pawłem Misiem o sporcie w Gminie Liszki

Paweł Miś, wójt Gminy Liszki rozmawiał z Wojciechem Jakubowskim o bazie sportowej w Rącznej, Zalewie Krystianowskim i sporcie dzieci i młodzieży.

Kamil Bortniczuk: Chcemy zorganizować Igrzyska Olimpijskie w 2036 roku

Kamil Bortniczuk, Minister Sportu i Turystyki w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim o organizowaniu wielkich imprez w Polsce, które powinny być wyjęte ze sporów politycznych i łączyć Polaków.

Prezydent: Rozpoczynamy starania o organizację Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku

Jest naszą ambicją i zamiarem, aby rozpocząć starania o Letnie Igrzyska Olimpijskie w naszym kraju w roku 2036 - ogłosił w środę w Zakopanem prezydent Andrzej Duda podczas Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki. Nie podano, które miasto miałoby być gospodarzem wydarzenia.

Andrzej Gut-Mostowy: zwiększaliśmy budżet z półtora miliarda na ponad trzy miliardy i widać to w wielu programach sportowych

- Polska przez te kilka czy kilkanaście lat dokonała istotnej, fundamentalnej przemiany jeżeli chodzi o infrastrukturę komunikacyjną, sieć autostrad, dróg czy stan infrastruktury sportowej. Zwiększaliśmy budżet z półtora miliarda na ponad trzy miliardy i widać to w wielu programach sportowych. To wszystko pokazuje, że sport można traktować jako ważny element budowania siły społeczeństwa i siły moralnej, ale także siły fizycznej — mówił na antenie Radia Kraków wiceminister sportu i turystyki, Andrzej Gut-Mostowy.

Witold Kozłowski o igrzyskach olimpijskich w Polsce i II Europejskim Kongresie Sportu i Turystyki oraz Igrzyskach Europejskich 2023

Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim o organizacji igrzysk olimpijskich w Polsce oraz II Europejskim Kongresie Sportu i Turystyki w Zakopanem.

Probierz: szanuję decyzję Grzegorza Krychowiaka

Rozmawiałem z Grzegorzem kilka dni temu. Bardzo go szanuję i gratuluję mu stu meczów w reprezentacji. To jego decyzja i ja ją szanuję” – powiedział o zakończeniu kariery reprezentacyjnej Grzegorza Krychowiaka nowy selekcjoner polskich piłkarzy Michał Probierz.

Rozpoczął się II Europejski Kongres Sportu i Turystyki

Dysponujemy rekordowymi środkami na polski sport – mówił otwierając we wtorek w Zakopanem II Europejski Kongres Sportu i Turystyki minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk. W środę gośćmi wydarzenia będą prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki – będą mówili o rzeczach wielkich, konkretnych na miarę naszych ambicji – zdradził Bortniczuk.

Polska złoży wniosek o organizację letnich Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku?

Taka nieoficjalna na razie informacja pojawiła się tuż przed rozpoczęciem Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem. Dywagacje i dyskusja na ten temat zresztą trwa od dawna, a nasiliła się po Igrzyskach Europejskich. Andrzej Gut-Mostowy wiceminister Sportu i Turystyki przyznaje, że rozmowy w tej sprawie trwają, ale ewentualne decyzje zostaną ogłoszone jutro w Zakopanem

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię