Radio Kraków

Dopalacze

Podhale szykuje się na wojnę z dopalaczami

  • date_range 2015-07-17
Połowa lipca to szczyt letniego sezonu turystycznego - łącznie pod Tatrami przebywa ponad sto tysięcy osób. I należy spodziewać się, że część z nich z nudów lub dla dodatkowych "atrakcji" sięgnie po zakazane substancje. Jolanta Bakalarz, dyrektor nowotarskiego Sanepidu, podkreśla, że już szczególną kontrolną objęto wszystkie kolonie i miejsca, gdzie młodzież przebywa na zorganizowanym wypoczynku.

Sądeccy ratownicy są przerażeni zachowaniem osób po dopalaczach

  • date_range 2015-07-16
Mają ratować ludzkie życie, ale boją się o własne. Sądeccy ratownicy medyczni, lekarze i pielęgniarki są przerażeni zachowaniem osób pod wpływem dopalaczy. Od 22 maja do szpitala w Nowym Sączu trafiły 22 pełnoletnie osoby po spożyciu tych niebezpiecznych substancji. W pierwszej kolejności zetknęli się z nimi ratownicy sądeckiego pogotowia ratunkowego, którzy w kilku przypadkach musieli wzywać do pomocy policję.

Tarnowscy sprzedawcy dopalaczy bezkarni. Sanepid rozkłada ręce

  • date_range 2015-07-14
Sanepid nie daje sobie rady z tarnowskim sklepem z dopalaczami. Jak dowiedziało się Radio Kraków - to prawdopodobnie z lokalu przy ulicy Krakowskiej pochodził dopalacz, którym w weekend zatruł się nastolatek z okolic Brzeska. Sanepid wielokrotnie konfiskował niebezpieczne substancje z tego miejsca i nakładał wysokie kary. Kar nikt nie płaci, bo sklep co parę miesięcy formalnie zmienia właściciela.

"Nowe narkotyki do nie dopalacze. To wypalacze"

  • date_range 2015-07-13
"Problem dopalaczy i nowych substancji to forma funkcjonująca od kilku lat. To problem wielu państw Europy. To nie jest fortunna nazwa. Nowe narkotyki powinno się nazywać wypalaczami a nie dopalaczami" - mówił na antenie Radia Kraków aspirant sztabowy Robert Bretner.

Dopalacze znów są problemem. "Kilkunastolatek nie rozumie konsekwencji zdrowotnych"

  • date_range 2015-07-13
Policja apeluje: rozmawiajmy z dziećmi o tym, jakim zagrożeniem są dopalacze! W ostatnich dnach około 150 osób w całej Polsce zatruło się dopalaczami. Wśród nich jest także 16-latek z Brzeska. Chłopak nieprzytomny trafił do szpitala. Na szczęście jego stan jest już stabilny. Jak podkreślał na antenie Radia Kraków psycholog Stanisław Bobula, nie chodzi tylko o pytanie co było w szkole, ale o codzienną rozmowę i zainteresowanie sprawami dziecka.

Dopalacze - mieszanki trucizn, które "wypalają" mózg

  • date_range 2015-07-13
Są sprzedawane jako "sole kąpielowe", "wyciągacze wilgoci" czy "produkty kolekcjonerskie".

Dopalacze w ... plecakach kolonistów

  • date_range 2015-07-08
Substancje odurzające już nie tylko w podejrzanych sklepach ale teraz nawet w plecakach kolonistów. Opiekunów grupy z Warszawy, wypoczywającej na kolonii w Niedźwiedziu w gminie Mszana Dolna, zaniepokoiło zachowanie trzech nastolatek...

"Sole kąpielowe" na celowniku ministerstwa sprawiedliwości

  • date_range 2015-07-06
Dopalacze są sprzedawane pod różnymi nazwami: jako "sole kąpielowe", "wyciągacze wilgoci" czy "produkty kolekcjonerskie". Teraz, po nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zwalczanie handlu tymi odurzającymi chemikaliami ma być łatwiejsze.

16-latka okradała domy, żeby mieć pieniądze na dopalacze

  • date_range 2015-06-12
16-letnia mieszkanka Krakowa okradała domy, a łup sprzedawała paserom. Tak na trop złodziejki wpadli policjanci. Okazało się, że dziewczyna kradła, gdyż brakowało jej pieniędzy na kupno dopalaczy. W sumie na narkotyki wydała co najmniej 30 tysięcy złotych.

Kraków: pod przykrywką salonów gier sprzedawano dopalacze. FILM

  • date_range 2015-04-21
Małopolscy policjanci zlikwidowali już kilka takich lokali, które działały w bliskim centrum Krakowa. Można tam było nabyć "talizmany" i "amulety". Zatrzymano też 24-latka, który miał się zajmować dystrybucją dopalaczy. Znaleziono przy nim 134 saszetki z odurzającymi środkami.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię