Radio Kraków

Debaty

Pytania o Małopolskę: Metropolia Krakowska. Kto zyska? Kto straci?

  • date_range 2018-03-19
Metropolia Krakowska. Kto zyska? Kto straci? O to pytaliśmy na antenie Radia Kraków w debacie otwartej z cyklu "Pytania o Małopolskę". Jak będzie wyglądać Małopolska za 10 lat? Czy kolej będzie krakowskim metrem? A Małopolska stanie się europejską Doliną Krzemową? Na pytania odpowiadali przedstawiciele władz regionu i eksperci.

Jakie są największe wyzwania stojące przed polityką senioralną Krakowa i Małopolski? ZAPIS DEBATY

  • date_range 2018-03-08
Na początku roku rząd zaprezentował założenia Polityki społecznej wobec osób starszych do 2030 roku. Jej trzy główne hasła to bezpieczeństwo, uczestnictwo i solidarność. Jak powinna wyglądać z małopolskiej perspektywy? Wciąż rozwija się oferta dla aktywnych społecznie seniorów. Znacznie większym wyzwaniem jest jednak dotarcie do "więźniów czwartego piętra". To często samotne osoby, które potrzebują nie tylko lepszego dostępu do opieki zdrowotnej i usług opiekuńczych ale po prostu towarzystwa drugiego człowieka. Jak im można pomóc? Rozmawialiśmy o tym z przedstawicielami administracji rządowej i samorządowej, naukowcami, a także samymi seniorami.

Kolejowa debata Radia Kraków

  • date_range 2017-11-23
Gośćmi kolejowej debaty Radia Kraków byli: Rafał Zahuta, dyrektor PKP PLK, profesor Andrzej Szarata z Politechniki Krakowskiej, Mirosław Siemieniec z PKP PLK, kierownikiem budowy Tomaszem Siwcem i studentami wydziału inżynierii lądowej Politechniki Krakowskiej: Wojciechem Jankowskim, Maciejem Rochelem i Adamem Siwcem.

Debata Radia Kraków: „Wadowice bez korków, szyldów i smogu - kosztowny kaprys czy konieczność?”

  • date_range 2017-10-12
„Wadowice bez korków, szyldów i smogu - kosztowny kaprys czy konieczność?”. Za nami debata „Otwarte Radio Kraków” na żywo z Wadowic.

"Dobroczynność - potrzeba serca czy moda?"

  • date_range 2017-09-15
Debata "Dobroczynność - potrzeba serca czy moda?" odbyła się w Teatrze im.J.Słowackiego w ramach Targów Dobroczynności Veriatatis Splendor.

Debata w Radiu Kraków o reorganizacji ruchu w mieście

  • date_range 2017-08-23
Likwidacja ok. 3 tys. miejsc parkingowych, nowe ulice jednokierunkowe i duże zmiany w organizacji ruchu. Te zostaną wprowadzone w centrum Krakowa po wakacjach, a my dyskutujemy o nich na antenie Radia Kraków podczas kolejnej debaty. W środę po godz. 18:00 rozmawialiśmy m.in. o tym, jak będzie wyglądać "nowe życie" krakowskich kierowców. Jedną ze zmian będzie nocne parkowanie - system, którego w Krakowie jeszcze nie było.

Debata Radia Kraków w Książu Wielkim koło Miechowa

  • date_range 2017-08-16
Bazylika Grobu Bożego to nie jest magnes na turystów - przyznają mieszkańcy Miechowa. Jeśli podróżnicy w ogóle tu zaglądają, to raczej po drodze do Krakowa. Jak wynika z sondy Radia Kraków, to jednak nie jedyny problem mieszkańców miasteczka z północy Małopolski. Kolejnym jest brak pracy. Podczas debaty Radia Kraków przyjrzymy się potencjałowi turystycznemu północy naszego regionu.

Jak zagospodarować teren pod estakadą na Grzegórzkach?

  • date_range 2017-08-09
Targ, kawiarnie, czy boiska do koszykówki - trwa giełda pomysłów związana z zagospodarowaniem estakady, która powstanie miedzy ulicami Kopernika a Miodową. Według pierwotnych planów władz miasta, przestrzeń powstała po likwidacji nasypu kolejowego miałaby zostać przeznaczona na parking. O tym, jak wykorzystać niemal kilometr nowej przestrzeni miejskiej rozmawiamy w ramach kolejnej wakacyjnej debaty Radia Kraków.

Debata Radia Kraków o rozwoju przestrzeni rekreacyjnej i terenów zielonych w Krakowie

  • date_range 2017-08-01
Od niedzieli 16 lipca mieszkańcy Krakowa i goście stolicy Małopolski mogą cieszyć się miejską plażą przy Bulwarze Kurlandzkim nad Wisłą. Z kolei na Placu Nowym trwa eksperyment - część ulic została pomalowana na zielono, pojawiły się nowe ławki i ograniczono ruch samochodowy. Trwa remont Parku Krakowskiego ale równocześnie w różnych częściach miasta projektowane są tzw. parki kieszonkowe. Jak powinien wyglądać w stolicy Małopolski rozwój rekreacyjnej przestrzeni publicznej i terenów zielonych? W trakcie kolejnej letniej debaty w Radiu Kraków 19 lipca dyskutowali o tym goście Mariusza Bartkowicza: Piotr Kempf - dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie, a także radni miejscy Anna Szybist z PO i Włodzimierz Pietrus z PIS.

Debata Radia Kraków w Jaroszowcu: Małopolska północno-zachodnia to nie tylko Pustynia Błędowska

  • date_range 2017-07-26
O potencjale turystycznym, ale i o zagrożeniach, przed którymi stoją okolice Pustyni Błędowskiej rozmawiamy w kolejnej wakacyjnej debacie Radia Kraków.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię