Radio Kraków

Czas na kolej

Zakończyła się budowa wiaduktu nad linią kolejową w Krzeszowicach

  • date_range 2019-09-14
Zakończyła się budowa nowego wiaduktu nad linią kolejową w Krzeszowicach, który poprawi bezpieczeństwo ruchu kolejowego i drogowego. Inwestycja zrealizowana została w ramach przebudowy trasy kolejowej E30 na odcinku Trzebinia - Krzeszowice.

PLK likwidują bariery komunikacyjne, znika nasyp z centrum Krakowa

  • date_range 2019-09-04
Prawie połowa dziewiętnastowiecznego nasypu jest usunięta z centrum Krakowa. Będą dodatkowe tory i nowy przystanek. Projekt PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. łączy Kraków i aglomerację, ułatwia komunikację i otwiera przestrzeń. Inwestycja w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”, zwiększa możliwości sieci kolejowej w Małopolsce i na trasach międzynarodowych.

Wiadukt w Krzeszowicach – bliżej do sprawnych przejazdów nad torami

  • date_range 2019-08-28
Nowy wiadukt drogowy w Krzeszowicach testowały ważące niemal 100 ton ciężarówki. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A kończą przygotowywać przejazd nad linią kolejową, obok stacji. Za kilka tygodni z wiaduktu skorzystają kierowcy i piesi. To jeden z 10 nowych obiektów na linii z Krakowa do Katowic. Inwestycja jest współfinansowana przez UE, w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

Krzeszowice: wiadukt nad przejazdem kolejowym już po testach obciążeniowych

  • date_range 2019-08-22
Wiadukt nad przejazdem kolejowym w podkrakowskich Krzeszowicach jest już prawie gotowy. Kolejarze przeprowadzali testy obciążeniowe na obiekcie, który ma zastąpić starą konstrukcję.

Specjalna drezyna bada stan torów w Małopolsce

  • date_range 2019-08-05
Nowoczesna drezyna kolejowa, wyposażona w lasery i system pomiarowy, bada stan polskich torów. W poniedziałek wjechała do Małopolski. Sprzęt pomaga kolejarzom w wykrywaniu wszelkich usterek. Może się poruszać z prędkością nawet 140 kilometrów na godzinę. W czasie jazdy wykonuje zdjęcia i pomiary, które są natychmiast przesyłane do komputerów na pokładzie.

Znów można przejeżdżać bulwarem Kurlandzkim nad Wisłą

  • date_range 2019-08-02
Dobra informacja dla krakowskich rowerzystów! Ponownie otwarty jest przejazd bulwarem Kurlandzkim nad Wisłą. W związku z budową nowego mostu kolejowego ścieżka rowerowa była nieprzejezdna.

Czy praca na kolei znów ma szanse stać się prestiżową?

  • date_range 2019-07-23
Kolej pamięta czasy Orient Expressu, eleganckich pociągów, ekskluzywnego menu i kelnerów z liberiach serwujących wykwintne dania. Pamięta też tasiemcowe kolejki w obskurnych poczekalniach dworcowych, niekończące się remonty trakcji i kilku a nawet kilkunastogodzinne opóźnienia. Ostatnio jednak kolej wraca do łask, a podróż chociażby Pendolino to już europejskie standardy: szybko, komfortowo i bez większych opóźnień.

Mieszkańcy Małopolski korzystają z efektów Krajowego Programu Kolejowego

  • date_range 2019-07-19
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmieniają kolej w Małopolsce. Podróżni już korzystają z efektów Krajowego Programu Kolejowego. Od lipca pociągi jadą nowa estakadą między Krakowem Głównym a Płaszowem. Mieszkańcy wygodniej podróżują z nowoczesnych przystanków. Lepszy dostęp do kolei zapewniają perony na trasie m.in. do Katowic i w kierunku Zakopanego. Efektem kolejnych prac będą szybsze, bezpieczniejsze, komfortowe podróże pociągiem.

Nasyp kolejowy dzielił ich od 160 lat - właśnie rozpoczęła się jego rozbiórka

  • date_range 2019-07-17
"Dzień dobry, sąsiedzie! Dawno się nie widzieliśmy. Tak ze... 160 lat" - mogą powiedzieć mieszkańcy ulic Blich i Morsztynowskiej w Krakowie. Przez tyle lat te dwie ulice dzielił nasyp kolejowy. Właśnie rozpoczęła się jego rozbiórka. To w związku z przebudową linii kolejowej z Krakowa do Katowic - od ulicy Miodowej do ulicy Kopernika budowane są estakady, które mają zastąpić nasyp.

Wakacyjny rozkład jazdy na kolei. SPRAWDŹ

  • date_range 2019-06-25
Od 9 czerwca znów będzie można pojechać pociągiem z Krakowa pod Tatry. Pojawią się też nowe pociągi ze stolicy regionu przez Zator do Oświęcimia oraz z Muszyny na Słowację. Zmian jest jednak dużo więcej.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię