Radio Kraków

Bieżanów Prokocim powodzie

Drwinia Długa w Krakowie udrożniona. Co to oznacza dla mieszkańców okolic ulicy Udzieli?

To rzeka, której spiętrzenie zagrażało mieszkańcom okolic ulicy Seweryna Udzieli. Woda wdarła się do domów i mieszkań w Prokocimiu i w Bieżanowie, podczas sierpniowych powodzi. Od tego czasu trwa mobilizacja służb odpowiedzialnych za zabezpieczenie mieszkańców tych dzielnic przed ponownym zalaniem. Rzeka Drwinia Długa została oczyszczona na odcinku około 4 kilometrów.

Za rok będą gotowe trzy z pięciu zbiorników wodnych, które mają uchronić Bieżanów przed zalaniem

Oddanie do użytku czwartego z nich planowane jest natomiast już na rok 2023. O inwestycjach zabezpieczających przed powodzią mieszkańców Krakowa i Małopolski z Małgorzatą Sikorą i Radosławem Radoniem z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie rozmawiał Jacek Bańka.

Budowa zbiornika Malinówka III opóźni się o przynajmniej pół roku

To jeden z 4 nowych zbiorników, które mają ochronić krakowski Bieżanów przed kolejnymi powodziami. Dziś Wody Polskie poinformowały, że budowa mogłaby właściwie się rozpoczynać.... ale nadal nie udało się dojść do porozumienia z właścicielem nieruchomości.

Rozpoczęła się budowa zbiornika przeciwpowodziowego Malinówka 1

Wody Polskie rozpoczęły budowę zbiornika przeciwpowodziowego Malinówka 1, zwiększającego ochronę przeciwpowodziową terenów w Krakowie i Wieliczce położonych w dolinie rzeki Serafy. W najbliższym czasie rozpoczną się prace przy sąsiednim zbiorniku Malinówka 2.

Budowa zbiornika Malinówka III jest zagrożona

Chodzi o jeden z 4 planowanych polderów, które mają ochronić mieszkańców krakowskiego Bieżanowa przed kolejnymi powodziami. Jak mówią Wody Polskie - inwestycję blokuje deweloper, który w planach ma budowę 16 domów.

Miasto Kraków wspólnie z Polskimi Liniami Kolejowymi oczyszczą przepust kolejowy przy ulicy Udzieli

To właśnie z powodu niedrożnego przepustu rzeka Drwinka zalała okoliczne domy w czasie ostatnich ulew. Po spotkaniu wszystkich zainteresowanych stron ustalono, że kolej oczyści przepust w granicach swojego terenu, a miasto Kraków poza tym terenem. Zostanie także zainstalowany wodowskaz.

Mieszkańcy Prokocimia tracą cierpliwość. Woda znowu podeszła pod zabudowania

Kilka posesji zlokalizowanych przy ulicy Udzieli w Krakowie znowu było zagrożonych zalaniem. Nad ranem woda znalazła się bardzo blisko zabudowań i konieczna była interwencja strażaków. Zaledwie kilka dni temu z powodu ulewy pod wodą znalazło się 20 działek. Woda zalała także 6 bloków.

Po ulewie w Krakowie: Wiele ulic zalanych. Wylała Drwinka. RELACJA NA ŻYWO

Walka z ulewami trwa! W Krakowie na szczęście intensywne opady ustały. Z koryta wystąpił potok Drwinka na wysokości Bieżanowa. Niebezpiecznie jest też w pobliżu rzeki Serafy w tej samej części miasta. Wciąż wiele ulic jest zalanych.

Wojewoda wydał pozwolenia na budowę dwóch suchych zbiorników na potoku Malinówka

  • date_range 2021-06-02
Wojewoda małopolski wydał pozwolenia na budowę dwóch suchych zbiorników na potoku Malinówka na terenie Krakowa i Wieliczki. Inwestycje, które przyczynią się do poprawy zabezpieczenia przeciwpowodziowego w dolinie rzeki Serafy, mają być gotowe w 2023 roku.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię