Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

"Żelazny most" i "Irlandczyk"

Marynia Gierat (Kino Pod Baranami), która - jak zdradza - jako mała dziewczynka witała Roberta De Niro na lotnisku w Krakowie i filmoznawca, Maciej Gil (Kino Agrafka, KiKa) z bogatej oferty filmowej na ten weekend wybrali dla Państwa dwa tytuły: kameralny dramat debiutującej reżyserki Moniki Jordan-Młodzianowskiej "Żelazny most" i superprodukcję Netflixa w reż. Martina Scorsese "Irlandczyk". Dlaczego warto na nie zwrócić uwagę? Posłuchaj rozmowy!

Julia Kijowska i Bartłomiej Topa w filmie "Żelazny most", mat. prasowe

Żelazny Most, reż.Monika Jordan-Młodzianowska (debiut fabularny); w rolach głównych Julia Kijowska, Bartłomiej Topa i Łukasz Simlat 

Opowieść o trójkącie miłosnym z tragedią w śląskiej kopalni w tle. Miłość, przyjaźń, zdrada i poczucie winy – ten kameralny film aż tętni od emocji bohaterów, które udzielają się widzom.

Pracujący na stanowisku sztygara Kacper ma romans z żoną swojego przyjaciela, Oskara, również górnika. Aby ułatwić sobie spotkania z kochanką, zleca jej mężowi niebezpieczne zadania na najodleglejszych odcinkach kopalni. W czasie jednej z takich randek dochodzi do wypadku w kopalni. Oskar zostaje odcięty w zawalonym chodniku. Rozpoczyna się akcja ratownicza i dramatyczny wyścig z czasem. Czy uda się uratować Oskara? Czy kochankowie poradzą sobie z poczuciem winy?

 

Irlandczyk, reż. Martin Scorsese, w rolach głównych: Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci

Ekranizacja powieści "Słyszałem, że malujesz domy" Charlesa Brandta. Najdroższa produkcja w historii Netflixa, którą w kinach możemy oglądać tylko przez 4 tygodnie.

Przeczytaj recenzję filmu: Urszula Wolak poleca: "Irlandczyk"

 

 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię