Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Trening czyni mistrza! Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zaprasza na kolejną edycję programu edukacyjnego „Mistrzowie w drodze”

To, czego najbardziej brakuje młodym kierowcom, to szkolenie. Tak twierdzą eksperci i potwierdzają to fakty, wynikające z policyjnych statystyk - początkujący kierowcy są sprawcami ok. 18% wypadków powstałych z winy kierujących. Wskaźnik liczby wypadków na 10 tys. osób w grupie wiekowej od 18. do 24 jest najwyższy od lat.

Trening czyni mistrza! Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zaprasza na kolejną edycję programu edukacyjnego „Mistrzowie w drodze”, którego finałem będą bezpłatne treningi na torze szkoleniowym pod okiem instruktorów techniki jazdy.
O tym jak wygląda szkolenie i czego można się nauczyć w magazynie Radiostrada wyjaśniał Irek Dancewicz, instruktor techniki jazdy prowadzący szkolenie.


Do udziału w programie mogą zgłaszać dyrektorzy i nauczyciele szkół ponadpodstawowych!  W Każdej ze zgłoszonych szkół,  odbędą się warsztaty z bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W programie projekcja filmu, doświadczenia z alkogoglami, narkogoglami, refleksomierzem, aparatem Piórkowskiego - badającym refleks. Uczniowie, którzy już posiadają prawo jazdy będą mieli możliwość przystąpienia do testu wiedzy z zakresu brd, by zakwalifikować się do udziału w treningu z doskonalenia techniki jazdy!
Wystarczy przesłać zgłoszenie
https://www.brd.org.pl/mistrzowie-w-drodze/

Autor:
Jowita Gałka-Kucharska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię