Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

"Supernova" i "Lighthouse"

Elektryzujący debiut Bartosza Kruhlika (nagroda za debiut reżyserski na 44. FPFF w Gdyni) "Supernova" i mieszanka psychodelicznego horroru z filmem fantasy spod ręki Roberta Eggersa "Lighthouse". Polecają Ola Starmach (Kino Pod Baranami) i Maciej Gil (Agrafka, KiKa).

Marcin Hycnar, fot. Celestyna Król, Studio Munka-SFP

"Supernova"

Trzech mężczyzn, jedno miejsce, jeden dzień i jedno zdarzenie, które zmieni ich losy. Oto polityk, który chce wygrać wybory; policjant, pragnący dotrwać spokojnie do emerytury; i mieszkaniec polskiej wsi, który ma rodzinę na utrzymaniu. Nieszczęśliwy wypadek pociąga za sobą lawinę konsekwencji. Ludzie postawieni w sytuacji granicznej – a także widzowie – staną przed pytaniem o rolę przypadku i przeznaczenia w życiu każdego z nas. (opis dystrybutora)

A co o filmie mówili nasi goście? Posłuchaj rozmowy!

 

"Lighthouse"

Robert Eggers, wizjonerski reżyser arcydzielnego horroru „The Witch”, powraca z hipnotyzującą, halucynującą opowieścią o dwóch latarnikach, pracujących na tajemniczej, odległej wyspie w Nowej Anglii, w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku. Obaj latarnicy (Willem Dafoe i Robert Pattinson) mierzą się z samotnością i odosobnieniem podczas wielkiego sztormu, który wydaje się nie mieć końca. Są skazani na walkę z własną silną wolą, potrzebami oraz – przede wszystkim – z tajemniczą siłą, która nad nimi krąży, ale której istnienie może im się tylko wydawać… Film jest przerażającą, pełną tajemnic podróżą w nieznane. (opis dystrybutora)

 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię