Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Radiostrada w nostalgicznej podróży "do wód"

Szczawnica zwana przez lata perłą polskich uzdrowisk przeżywa rozkwit. Odbudowany po pożarze Dworek Gościnny jest jednym z najważniejszych miejsc uzdrowiska obok Inhalatorium czy pijalni Haneczka.

Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

Historyczny Turystyczny Rajd Radia Kraków do Szczawnicy

W dziewięćdziesiątą rocznicę powstania Radia Kraków dziennikarze magazynu motoryzacyjnego Radiostrada postanowili wyruszyć w nostalgiczną podróż "do wód". Kilkanaście zabytkowych samochodów wyjedzie w sobotę przed południem w podróż z naszej rozgłośni do Szczawnicy. Najstarszy samochód biorący udział w wyprawie to Dodge Brothers, który właśnie kończy sto lat. Tymczasem 90 lat temu, kiedy dopiero powstawało Radio Kraków, Ford kończył już produkcję modelu T. Tak właśnie rozpoczynała się wielka rewolucja motoryzacyjna.

To był inny świat, samochody i kierowcy. Dziś powraca moda na stare automobile i eleganckie kurorty. O tym właśnie rozmawiać będą uczestnicy programu Radiostrada w Szczawnicy, prowadzonego na żywo z Dworku Gościnnego. Zapraszamy w sobotę od 17 do 19. W sobotni wieczór można będzie zobaczyć te piękne samochody uczestniczące w naszym wyjeździe, na wystawie przed Dworkiem Gościnnym.

Sentymentalna podróż "do wód" z Radiem Kraków

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię