Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Przystanek Kulinarny mówi NIE dla plastiku

W sobotnim Przystanku Kulinarnym, w Dniu Bez Opakowań Foliowych mówiliśmy o tym jak ograniczyć zalewający nas plastik, zwłaszcza woreczki foliowe, których używamy przez zaledwie chwilę, a które mogą się rozkładać nawet kilkaset lat. O tym, że pandemia nieco pokrzyżowała ekologiczne plany ludzi, jednak z drugiej strony przyspieszyła badania naukowe i regulacje prawne. O tym, co każdy z nas może zrobić, by plastiku wokół nas było mniej i o tym czym w przyszłości może zostać zastąpiony.

O mądrym ograniczaniu plastiku w naszym życiu rozmawialiśmy z profesor Małgorzatą Grodzińską-Jurczak  z Instytutu Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pytaliśmy czy radykalne odrzucenie plastiku jest jeszcze możliwe  i jak przekonać ludzi by zrezygnowali z tej wygody jaką jednak plastik daje.

 

Z doktor inżynier Eweliną Jamróz z Uniwersytetu Rolniczego, która wraz ze swoim zespołem pracuje nad foliami spożywczymi, całkowicie biodegradowalnymi, wręcz jadalnymi rozmawialiśmy właśnie o tym, co może w przyszłości zastąpić plastik.

Nie plastikowi powiedziała też Paulina Bandura z krakowskiej Księgarni pod Globusem.


Pliki

download
.pdf (214 KB)
download
.jpg (101 KB)
download
.jpg (180 KB)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię