Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Michał Wnuk, reżyser "Polotu": Zrobiłem witalny, romantyczny film

-Powinien mieć premierę latem i być filmem randkowym - mówi Michał Wnuk, reżyser filmu "Polot" będącego wspaniałą wyprawą do świata uczuć i marzeń, które czasami się wykluczają - Bywa tak, że spotyka się kogoś, z kim można by spędzić resztę życia, ale spotyka się tę osobę w nieodpowiednim momencie, kiedy człowiek musi się zrealizować jeszcze na innej niwie...

Fot. Plakat filmu, Krzysztof Jung

Posłuchaj rozmowy Sylwii Paszkowskiej z Michałem Wnukiem, reżyserem filmu "Polot"
Maciej Musiałowski w filmie Michała Wnuka "Polot"

„Polot” to spojrzenie na życie współczesnych dwudziestokilkulatków i ich zderzenie z dorosłością. Karol, utalentowany i przedsiębiorczy 25-latek, dorabia w rodzinnej firmie i prowadzi własny obiecujący biznes. Gdy ojciec, instruktor lotnictwa, ginie w wypadku, na barki Karola spada obowiązek utrzymania domu i matki. Wraz z dwójką najlepszych przyjaciół stawia wszystko na jedną kartę – zamierza skonstruować innowacyjny sterowiec. Gdy na horyzoncie pojawią się duże pieniądze, młody wizjoner szybko przekona się, ile wyrzeczeń kosztuje własna firma. Karol będzie musiał ostrożnie dobierać zarówno przyjaciół, jak i biznesowych partnerów. Czy uda mu się osiągnąć sukces na własnych warunkach?

Postać Karola bardzo mnie zaciekawiła. To chłopak z marzeniami, z wizją, z potrzebą zadbania o własne życie. Fajnie, że takie kino powstało. Wydaje mi się, że obecnie sporo jest młodych ludzi, którzy widząc w Internecie ten wielki świat i tyle możliwości pragną spełniać swoje marzenia. I to mi się bardzo podoba w tym filmie – to konsekwentne dążenie do realizacji własnych pasji. Wielkie brawa dla Michała Wnuka za stworzenie tak pięknej opowieści. – mówi odtwórca głównej roli, Maciej Musiałowski.

– Jeśli widz szuka współczesnego filmu o młodych ludziach i marzeniach, śmiesznego, przejmującego, zaskakującego, to prawdopodobnie to jest film dla was. Będą samoloty, sterowce, zachody słońca, miłość, ambicja, rywalizacja i pierwsze kroki w chmurach. – dodaje reżyser filmu, Michał Wnuk.

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię