Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Beata Banasik w Radio Kraków

Wieczór panieński Hanki Wójciak odwiedziła Beata Banasik - wokalistka, autorka piosenek, laureatka Studenckiego Festiwalu Piosenki odpowiedzialna za scenariusz i reżyserię tegorocznego Koncertu Galowego zatytułowanego „#89”

Już nam się nie chce poważnych tonów, rozmów o miłości, śmierci i przemijaniu. Już nam się nie chce na poważnie, z szeroko otwartymi oczami i wzrokiem wbitym w ostatnie rzędy widowni. Już nam się nie chce ładnych make-up’ów, flirtów i kokieterii. Już nam się nie chce udawać, że jesteśmy aż tak dorośli, że jesteśmy aż tak wybitni, że wiemy więcej.

Nie usłyszycie patriotycznych pieśni, pomrukiwania o tym co było, szeptania o marzeniach. Nie zobaczycie stworzonych zgodnie z reżyserskim zamysłem postaci, wykreowanych dla potrzeb spektaklu. Nie usłyszycie podniosłych słów nawołujących do zmiany.

Bo sztuka to przede wszystkim ludzie. Tu i teraz.

Na Koncercie Galowym 55. Studenckiego Festiwalu Piosenki pt. #89. wystąpią: Justyna Panfilewicz, Kamil Franek Franczak, Mariusz Ozio Orzechowski, Karolina Leszko, Daniel Orynicz- Cebula, Kamil Studnicki, Paulina Walendziak, Jakub Bugała, Mirosław Czyżykiewicz, Jacek Długosz, Michał Pamuła, Paweł Kukla, Wojtek Szwugier, Piotrek Feledyk. Bartosz Banasik, Piotr Nowak.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię