Radio Kraków

Andrzej Zaucha

"Z Andrzejem Zauchą pracowałem krótko, ale on oszołomił mnie swym talentem"

Wspaniały wokalista znany był z wielu różnych, muzycznych przedsięwzięć - czasem dość odległych od siebie stylistycznie. Jedną z najciekawszych płyt, które nagrał Zaucha jest ta z zespołem Anawa. Muzyka, skomponowana przez Jana Kantego-Pawluśkiewicza do dziś brzmi świeżo i fascynująco. Jan Kanty Pawluśkiewicz opowiedział Agnieszce Barańskiej o tworzeniu tego albumu oraz o swoim spotkaniu z Zauchą.

Mija 30 lat od śmierci Andrzeja Zauchy

30 lat temu w Krakowie zastrzelony został Andrzej Zaucha, wokalista jazzowy, piosenkarz, saksofonista, perkusista.

"Wakacje z blondynką"

  • date_range 2018-06-08
Dziś rusza 55. Festiwal w Opolu. Ale my cofamy się do 1988 roku, gdzie podczas 25. edycji festiwalu Andrzej Zaucha wykonał wielki przebój Jonasza Kofty i Juliusza Loranca.

"Już taki jestem zimny drań"

  • date_range 2018-05-18
W tę deszczową pogodę - piosenka przedwojenna, choć w tym wykonaniu usłyszeliśmy ją m.in. w Opolu w 1990 roku - a na scenie Andrzej Zaucha.

„Nie przerywajcie zabawy”

  • date_range 2018-03-30
Bohaterem piątkowego cyklu w Rano na Tak jest Andrzej Zaucha. Dzisiaj posłuchamy o utworze „Nie przerywajcie zabawy”.

"Bądź moim natchnieniem"

  • date_range 2018-03-23
Nowy piątkowy cykl w Rano na Tak - a jego bohaterem Andrzej Zaucha. Zaczynamy od doskonale znanego utworu "Bądź moim natchnieniem". Piosenka powstała 30 lat temu, kiedy to i Zaucha, i Wojciech Młynarski (autor tekstu) byli w apogeum sił twórczych, podobnie jak Antoni Kopff, autor muzyki.

J. L. Wiśniewski: "To nie jest książka o Andrzeju Zausze. To opowieść o mordercy pewnego barda"

Janusz Leon Wiśniewski w powieści "I odpuść nam nasze..." przypomina jedną z najgłośniejszych zbrodni ostatnich lat, czyli morderstwo, którego ofiarą był znany krakowski artysta, muzyk Andrzej Zaucha. W rozmowie z Radiem Kraków autor podkreśla, że to przede wszystkim opowieść o miłości, zdradzie, okrucieństwie i zazdrości.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię