Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W Bukowinie Tatrzańskiej rozpoczął się 45. Góralski Karnawał. ZDJĘCIA, WIDEO

  • Podhale
  • date_range Czwartek, 2017.02.09 11:16 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 03:51 )
W Bukowinie Tatrzańskiej rozpoczął się 45. Góralski Karnawał! Przez cztery dni będzie można tam spotkać muzykantów i grupy kolędnicze z całej Polski.

Fot. Dominika Baraniec

Posłuchaj materiału Dominiki Baraniec
45. Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej

Mimo bardzo niskiej temperatury, do Bukowiny Tatrzańskiej zjechało nie tylko mnóstwo muzyków, ale i turystów. "Jesteśmy tu pierwszy raz. Bardzo pięknie, stroje, muzyka, góralskie wozy" - mówią reporterce Radia Kraków turyści. 

Góralski Karnawał rozpoczął się przejazd kapel ludowych powozami przez Bukowinę. Wydarzeniu będzie towarzyszyła wystawa twórczości ludowej, zimowa wystawa owczarków podhalańskich oraz zawody strzeleckie. Na niedzielę zaplanowano widowiskowe zawody zimowych zaprzęgów konnych, tzw. kumoterek, oraz wyścigi ski-skiringu czyli dyscyplinie, w której narciarz jest ciągnięty przez konia z jeźdźcem i skiringu – gdzie narciarz jest ciągnięty przez konia.

47 najlepszych grup kolędniczych z całej Polski, wyłonionych podczas regionalnych eliminacji, będzie rywalizowało o Złotą, Srebrną i Brązową Rozetę oraz o Grand Prix – Złotego Turonia. Wieczorami na scenie Domu Ludowego górale będą rywalizowali w tańcu zbójnickim i solowym.

 

Do wizyty w Bukowinie Tatrzańskiej zachęcał w programie "Przed hejnałem" Bartosz Koszarek, dyrektor Bukowińskiego Centrum Kultury, organizator Góralskiego Karnawału. POSŁUCHAJ

 

 

(Dominika Baraniec/ew)

Obserwuj autorkę na Twitterze: 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię