To miało być zupełnie inne przedstawienie. A właściwie spotkanie z autorami. Sławni podróżnicy spotykają się z dziećmi, żeby opowiedzieć im o swoich przygodach, a przy okazji wypromować swoją nową książkę podróżniczą. Bułka z masłem! Nawet nie trzeba się do tego przygotowywać, wystarczy wrodzony dar opowiadania! Kłopot zaczyna się w momencie, kiedy okazuje się, że książka nie została wydrukowana, a blog podróżników zniknął w dziwnych okolicznościach.

Jak opowiedzieć o niewiarygodnych przygodach nie mając ani jednego zdjęcia? Kto uwierzy w spotkanie ze skorpionami, krokodylami czy wielkim orłem, skoro nie można ich pokazać? Sytuację ratują kartki, nożyczki i wspaniała wyobraźnia podróżników i widzów. Zapraszamy do udziału w niewiarygodnych przygodach Asi i Rafała – teatralnych podróżników i wędrujących aktorów.

„Papier, nożyce i wyspa skarbów”

27-28 maja, 3-4 czerwca (sobota, godz. 16.00 / niedziela, godz. 11.00)


Spektakl dla dzieci w wieku 4-8 lat.

Po spektaklu odbywają się warsztaty plastyczne dla dzieci.

Teatr Figurki – jedyny w Krakowie teatr lalek i cieni dla dzieci – wreszcie znalazł swoje miejsce. Od tego roku swoje spektakle prezentuje we własnej siedzibie, która mieści się przy ulicy Sławkowskiej 14. Teatr Figurki to scena dla najmłodszych Teatru Figur Kraków, uznanych w świecie specjalistów od teatru cieni. Pierwsze spektakle Figurek powstały z osobistej potrzeby, dla własnych dzieci. Dziś to teatr rodzinny – można tutaj spotkać drugie pokolenie „figurowych artystów.” Oferta teatru zaskakuje pomysłowością i różnorodnością. Oprócz przedstawień teatru cieni (będących specjalizacją teatru), możemy tutaj zobaczyć spektakle teatru lalek, papieru, spektakle muzyczne. Ponadto można wziąć udział w odbywających się po każdym przedstawieniu warsztatach, akcjach artystycznych dla rodzin, szkoleniach z zakresu pedagogiki teatru.

 

Teatr do tej pory Teatr Figurki prezentował się w Krakowie w różnych gościnnych siedzibach. Nadal pokazuje spektakle m.in. w Nowohuckim Centrum Kultury. W każdą sobotę i niedzielę można jednak zobaczyć przedstawienia dla najnajów i nieco starszych dzieci w nowej siedzibie Teatru na ul. Sławkowskiej 14.