"Postać Witosa to doskonały przykład i wzór dla nas także dziś" - podkreślał obecny w Wierzchosławicach wiceprezes Rady Ministrów, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.
Podczas uroczystości w rodzinnej wsi Witosa zostały odczytane listy okolicznościowe, które do zgromadzonych skierowali: Prezydent RP Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Prezes Rady Ministrów zapewnił, że polski rząd buduje trwałe podstawy rozwoju polskiego rolnictwa i dąży do wyrównania poziomu życia na wsi i w mieście.  
Wicepremier, oceniając najważniejsze problemy, z jakimi zmierzyć będą musieli się w tym roku rolnicy zwrócił uwagę na wciąż trwająca walkę z wirusem ASF.
Podczas uroczystości w Wierzchosławicach minister rolnictwa odznaczył medalami resortowymi 25 zasłużonych rolników z ziemi tarnowskie.
"Prosiliśmy o koordynację bezpośrednio wójtów, burmistrzów, ponieważ pracując już wiele lat znają te osoby i te wskazania były bardzo lokalne i właśnie ze środowiska rolniczego" -  mówi posłanka Anna Pieczarka  
W obchodach wzięli udział także przedstawiciele Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność” - którzy zwracali uwagę na to, że  galopujące ceny  odbijają się również na rolnikach.
Przewodnicząca Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność” Teresa Hałas przyznała ze rolnicy zwrócili się do rządu o pomoc i wsparcie i stworzenie tarczy skierowanej właśnie do rolników. W ramach tarczy rolnicy oczekują między innymi dopłat do cen nawozów. 
Obchody w Wierzchosławicach swoim patronatem objął Prezydent RP Andrzej Duda.