Wprawdzie formalnie zarządzenie dotyczące przyznania limitów na studia na kierunku lekarskim w Tarnowie nie zostało jeszcze opublikowane, ale rektor Małgorzata Kołpa, będąc o tym przekonana, we wtorek zdecydowała o rozpoczęciu rekrutacji na medycynę.

- Są wyniki matur. Licealiści dzwonią non stop. Była taka sytuacja niepewności i tłumaczenia, dlaczego nie zaczynamy, skoro decyzja PKA - z tego co wiemy - jest pozytywna. Mieliśmy też kontakt niebezpośredni z minister Leszczyną. Ona powiedziała, żeby rekrutować - podkreśla.

Akademia Tarnowska na pierwszy rok studiów lekarskich może przyjąć 60 osób. Rekrutacja podstawowa na medycynę i pozostałe kierunki na Akademii Tarnowskiej potrwa do 21 lipca. Przez pierwsze dwa lata zajęcia z anatomii studenci medycyny tarnowskiej uczelni będą odbywali w prosektorium Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pozostałe zajęcia będą realizowane w Tarnowie. Uczelnia cały czas zapowiada także budowę nowego pawilonu z przeznaczeniem m.in. dla studentów medycyny.

Rozpoczęcie inwestycji się opóźnia ze względów proceduralnych, ale rektor Kołpa zapewnia, że Akademia Tarnowska ma na to pieniądze i ma nadzieję na rozpoczęcie budowy jesienią tego roku.