Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W Zalipiu po raz 58 odbędzie się konkurs "Malowana Chata"

  • Tarnów
  • date_range Piątek, 2021.06.04 13:06 ( Edytowany Piątek, 2021.06.04 16:35 )
Wzorem poprzednich lat - w pierwszy weekend po święcie Bożego Ciała - w podtarnowskim Zalipiu odbędzie kolejna odsłona konkursu "Malowana Chata". Już po raz 58 w historii - malarki i malarze z tego regionu rywalizować będą o honor najlepszego.

Fot. PAP/Łukasz Gągulski

58. edycja konkursu „Malowana Chata”

W tym roku do rywalizacji zgłosiło się ponad 100 artystów z okolic Zalipia. Ich prace będzie oceniała specjalna komisja, które wizytować będzie zalipiańskie gospodarstwa, w których kwiecistymi, kolorowymi wzorami ozdabiane są domy, płoty, garaże, piwnice, studnia, a nawet psie budy.

Wszytko to w duchu tradycji i umiejętności przekazanych z pokolenia na pokolenie. Zalipiańska malowana wieś, jest od wielu lat hitem turystycznym regionu. Jak magnes przyciąga nie tylko zainteresowanych z Polski, ale nawet z tak odległych zakątków świata jak Japonia czy Korea.

Najlepsze poznamy w niedzielę po południu, kiedy zostaną ogłoszone wyniki tej malarskiej rywalizacji.

 

(Marcin Golec/jp)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię