Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W niedziele tarnoscy strażacy świętują 20-lecie istnienia

  • Tarnów
  • date_range Sobota, 2012.05.19 12:29 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:06 )
Tarnowscy strażacy wyczyścili swoje galowe mundury po to żeby w niedziele uroczyście świętować swoje 20-lecie. Tyle bowiem minęło od uchwalenia przez sejm ustawy o profesjonalnej formacji strażackiej.

Nowoczesne pompy pożarnicze. (fot. B. Maziarz)

Dla upamiętniania tych 20 lat istnienia Państwowej Straży Pożarnej, a także wcześniejszej służby strażaków, druhowie zaprezentują swój sprzęt w pełnej okazałości. O 10 ruszą spod tarnowskiej komendy przy ulicy Klikowskiej z wielką paradą wozów strażackich, od sikawek konnych po nowoczesne samochody. Cały ten sprzęt będzie można zobaczyć aż do godziny 14 na ulicy Wałowej. W między czasie w samo południe odbędzie się uroczysty apel strażacki na rynku. Po 14 strażacy przeniosą się ze swoim sprzętem do Stadniny Koni w Klikowej, gdzie będą prezentowali swoje umiejętności podczas Dni Powiatu Tarnowskiego. Razem z tarnowskim strażakami będzie świętował ich były komendant a obecnie komendant wojewódzki Andrzej Mróz - niedawno mianowany generałem pożarnictwa.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

812948

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię