Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W niedzielę nowego burmistrza wybiorą mieszkańcy Ciężkowic

W najbliższy weekend mieszkańcy Rzeszowa wybiorą nowego prezydenta, ale my lokalnie także będziemy mieli ciekawe politycznie starcie. W niedzielę nowego burmistrza wybiorą także mieszkańcy Ciężkowic. To niewielkie miasteczko w regionie tarnowskim jest chyba wszystkim w Małopolsce znane z walorów turystycznych. Skamieniałe Miasto w każdy weekend odwiedzają tysiące turystów, a wkrótce otwarty zostanie tam także Park Zdrojowy. Dlatego walka o fotel burmistrza Ciężkowic jest zacięta, bo to również walka o to, kto poprowadzi miasteczko do bycia kolejnym polskim uzdrowiskiem.

fot: Paweł Topolski

O fotel burmistrza Ciężkowic walczy 4 kandydatów:

- Michał Koralik, Przewodniczący Rady Gminy

- Stanisław Kuropatwa, radny powiatowy

- Robert Figas, przedsiębiorca

- Dorota Mazur, ekonomistka


Przed ostateczną decyzją przepytaliśmy kandydatów o ich plany na przyszłość gminy. Wszystkim kandydatom zadaliśmy te same pytania.


1. Jakie byłby trzy pierwsze decyzje podjęte przez Panią/Pana po objęciu stanowiska burmistrza Ciężkowic?
Odpowiada Michał Koralik Odpowiada Stanisław Kuropatwa Odpowiada Robert Figas Odpowiada Dorota Mazur
2. Uzdrowisko czy miejscowość wypoczynkowa? W jakim kierunku powinien iść rozwój turystyczny miasteczka? Czy Ciężkowice stać na to i powinny starać się o nadanie statusu uzdrowiska?
Odpowiada Michał Koralik Odpowiada Stanisław Kuropatwa Odpowiada Robert Figas Odpowiada Dorota Mazur
Wybory w Ciężkowicach odbędą się 13 czerwca. Lokale wyborcze otwarte będą od 07.00 do 21.00. Na terenie gminy utworzono pięć okręgów wyborczych. Uprawnionych do głosowania jest ponad 8800 mieszkańców gminy.

Wyłoniony w trakcie wyborów burmistrz będzie sprawował swój urząd tylko 2,5 roku, czyli do dnia ogłoszenia kolejnych wyborów samorządowych na terenie kraju.
Autor:
Agnieszka Wrońska-Bęben

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię