Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Usłyszał zarzuty za obrażanie pielęgniarek

  • Tarnów
  • date_range Środa, 2012.05.23 05:47 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:06 )
Nawet 3 lata więzienia grozi mężczyznie, który w tarnowskim Szpitalu im. Szczeklika obrażał i nagabywał pielęgniarki

fot. P.Topolski www.tarnow.pl

Mężczyzna był pacjentem na jednym z oddziałów tarnowskiego szpitala. Podczas pobytu zabrakło mu jednak kultury wobec opiekujących się nim pielęgniarek. Niestosownie zachowywał się wobec 11 pracownic szpitala. Zachowanie uciążliwego pacjenta do prokuratury zgłosiła dyrekcja szpitala Szczeklika w Tarnowie.
" Po przesłuchaniu świadków i zebraniu dowodów prokuratura przedstawiła mu aż 10 zarzutów dotyczących znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej kilkunastu pielęgniarek" mówi Elżbieta Potoczek Bara rzeczniczka tarnowskiej prokuratury.
Oskarżony nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Przypomnijmy od tego roku zaostrzyły się przepisy dotyczące obrażania pielęgniarek i położnych - podczas pracy są traktowane jak funkcjonariusz na służbie i obrażanie ich czy nagabywanie jest ścigane " z urzędu"
(Agnieszka Wrońska)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię