- Zostanie wyremontowana ulica Kwiatkowskiego na odcinku od ronda do skrzyżowania z ulicą Czerwonych Klonów. Wyremontujemy też zajezdnię autobusową w Mościcach. Powstanie także ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Czerwonych Klonów od ulicy Kwiatkowskiego aż do wiaduktu kolejowego - wylicza dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie, Artur Michałek.

W ramach inwestycji na Igrzyska Europejskie mają zostać także zmodernizowane skrzyżowania w Mościcach, a także poprawiony dojazd do Miejskiego Domu Sportu. Ponadto w okolicach Miejskiego Domu Sportu ma powstać pętla autobusowa, przy stadionie miejskim parking, a po drugiej stronie miasta, przy ulicy Błonie, węzeł przesiadkowy, który ma zachęcać przewoźników autobusów podróżujących autostradą, którzy omijali dotąd miasto, do uwzględnienia Tarnowa w swoich rozkładach jazdy.

Do przetargu stanęły trzy duże firmy budowlane. Oferty wahały się od 31 milionów złotych do prawie 49 milionów złotych. Została wybrana najtańsza firmy Eurovia, która mieściła się w zakładanym przez ZDiK budżecie. To w ostatnim czasie nie zdarza się często.

W ramach przygotowania do Igrzysk Europejskich jest przebudowywany stadion lekkoatletyczny w Mościcach, który ma służyć do rozgrywania dyscyplin plażowych. Po zakończeniu Igrzysk ma zamienić się w stadion piłkarski. Z kolei za Miejskim Domem Sportu powstaje Park Wodny, który w czasie Igrzysk Europejskich ma pełnić rolę zaplecza dla sportowców.