Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Tarnów chce się przyłączyć do organizacji Igrzysk Europejskich jeśli dostanie dofinansowanie

Wiceminister Kultury i Sportu Jacek Osuch wizytował tarnowskie obiekty sportowe, w których miałyby się odbywać Igrzyska Europejskie w 2023 roku organizowane przez Kraków i Małopolskę. Na ściance w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie planowane są zawody we wspinaczce sportowej. Natomiast w Arenie Jaskółce Tarnów w badmintona. Tarnów miałby też być gospodarzem dyscyplin plażowych, ale do tego potrzebna jest przebudowa stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego obok Areny Jaskółki - podkreśla prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

fot: Paweł Topolski

"Liczymy na to, że będzie specjalna ustawa sejmowa, która wkaże źródła finansowania takich obiektów. Tylko pod takim warunkiem one mogą być zbudowane na czas Igrzysk"
Na zmodernizowanym stadionie piłkarsko-atletycznym obok Areny Jaskółki Tarnów, miałyby powstać boiska do plażowej piłki nożnej, siatkowej i ręcznej oraz trybuna dla około 1,5 tysiąca widzów. Natomiast na nieczynnych kortach obok Areny Jaskółki, planowane są dwa boiska treningowe dla uczestników Igrzysk Europejskich z tymczasowymi trybunami.

Jak podkreśla rzecznik prezydenta Tarnowa Ireneusz Kutrzuba, "Na zmodernizowanym stadionie, który po igrzyskach wróci do swoich pierwotnych funkcji, zostanie tarnowianom nowa trybuna. Zapleczem dla sportowców biorących udział w dyscyplinach plażowych ma być planowany do budowy kompleks parku wodnego i zadaszone lodowisko na terenie obecnych basenów. Inwestycja ta zgłoszona została przez miasto do sfinansowania w ramach Polskiego Ładu, minister Jacek Osuch zadeklarował wsparcie tych starań.

Ścianka wspinaczkowa w hali sportowej PWSZ wymaga drobnych zmian modernizacyjnych, które określić ma jeszcze w tym miesiącu, po wizycie w Tarnowie, przedstawiciel federacji wspinaczkowej ds. technicznych. W hali powstanie tymczasowa trybuna.
Prezydent Roman Ciepiela poinformował również ministra Osucha o planowanej przebudowie Stadionu Miejskiego, podkreślając, iż miasto zwróciło się do rządu o wsparcie pierwszego etapu tej inwestycji kwotą 12 mln zł, przeznaczając na ten etap ze swojego budżetu 37 mln zł".

fot: Paweł Topolski

Autor:
Bartłomiej Maziarz

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię