Tarnowianie dobrze weszli w mecz. Bramki skrzydłowych, Aleksanda Bushkowa i Łukasza Kużdeby, dały Grupie Azoty dwubramkowe prowadzenie. Po dziesięciu minutach było 3:3. Na tym etapie meczu zespoły walczyły jak równy z równym i trudno było wskazać faworyta.

Gorzowska Stal zdołała nawet wyjść na prowadzenie, ale w końcowej części pierwszej połowy Unia zaczęła przejmować inicjatywę. Do przerwy Grupa Azoty prowadziła już 17:12.

Po zmianie stron Tarnowianie nie spuścili z tonu i jeszcze mocniej nacisnęli na trzecią drużynę zaplecza PGNiG Superligi. Podopieczni Patrika Liljestranda triumfowali 35:26 i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Budnex Stal Gorzów – Grupa Azoty Unia Tarnów 26:35 [12:17]

Stal: Nowicki, Marciniak – Kiersanowski, Gintowt, Lemaniak 9, Pietrzkiewicz 1, Renicki 1, Nieradko, Droździk, Starzyński 7, Kłak 1, Stupiński 7

Unia: Małecki, Liljestrand – Sikora 5, Wojdan, Sanek, Yoshida 4, Matsuura 4, Bushkou 5, Dadej 4, Kużdeba 4, Pinda 1, Kaźmierczak 1, Minotskyi 6, Mrozowicz 1