Sygnalizacja świetlna na ulicy Sikorskiego została zainstalowana przed dwoma tygodniami, żeby upłynnić ruch samochodów. Kierowcy skarżyli się, że w godzinach szczytu piesi tamują przejazd samochodów. Teraz jednak pojawiają się głosy, że piesi, szczególnie po południu, czekają zbyt długo na zielone światło na tym przejściu. Argumentują, że około godziny 16 ruch aut jest niewielki.

Przyglądamy się temu, obserwujemy, jak wyglądają kwestie związane z natężeniem ruchu pieszych i pojazdów. Jeżeli będzie potrzeba, żeby wydłużyć sygnał dla pieszych, czy też dla pojazdów na pewno to zrobimy. Nie możemy działać pochopnie, potrzebujemy chwili czasu na to, żeby taką weryfikację podjąć

- zapewnia Artur Michałek - dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych na ulicy Sikorskiego koło Świtu kosztowała około 40 tysięcy złotych. Ma to być rozwiązanie tymczasowe, do czasu budowy w tym miejscu podziemnego. Nie wiadomo jednak czy i kiedy to się stanie, bo jest uzależnione od dofinansowania przebudowy całego układu komunikacyjnego w tej okolicy. Miasto na razie szykuje projekt w tej sprawie.