Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Sukces uczennicy z Tarnowa - zajęła II miejsce w konkursie World Skills

  • Marcin Golec
  • date_range Piątek, 2022.12.02 09:07 ( Edytowany Piątek, 2022.12.02 09:27 )
Adrianna Kuta uczennica tarnowskiego Zespołu Szkół Ekonomiczno Ogrodniczych - zajęła drugie miejsce w prestiżowym konkursie World Skills 2022, który odbywał się w Gdańsku.

Adrianna Kuta (w środku) z nauczycielką i dyrektorem szkoły. Fot. Marcin Golec

Posłuchaj rozmowy

W konkursie rywalizowało ponad 200 uczestników, w tym także uczniowie branżowych szkół spoza granic Polski. Adrianna zajęła drugie miejsce w kategorii cukiernictwo.

Ten sukces to żmudne przygotowania, które nie zawsze kończą się optymistycznie. Dwa dni przed konkursem ćwiczyłam jeszcze w szkole, potem w domu. Dużo rzeczy mi nie wychodziło, wszystko, co miałam przetestowane, było jedną wielką klapą. Robiłam makaroniki, których do tej pory nie umiałam, robiłam jeszcze w środę w nocy przed wyjazdem, ale mi nie wyszły, popękały, wyrosły, a potem okazało się, że na konkursie były idealne

- opowiada Adrianna Kuta. Efekty pracy Adrianny można obserwować na facebookowym profilu Mała Cukierniczka. Uczennica tarnowskiej szkoły planuje po zakończeniu nauki otworzyć cukiernie w centrum Tarnowa.


Zdjęcie udostępnione przez Adriannę Kutę

Zdjęcie udostępnione przez Adriannę Kutę

SkillsPoland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills, które promują szkolnictwo zawodowe. Inicjatywa stwarza możliwość do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, promocji osiągnięć, a także nawiązywania kontaktów i budowaniu partnerstw edukacyjno-rynkowych.

Autor:
Marcin Golec

Opracowanie:
Justyna Polewska-Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię