Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nocne Zwiedzanie Muzeum Drogownictwa w Szczucinie

Muzeum Drogownictwa w Szczucinie zaprasza do nocnego zwiedzenia swoich podwojów oraz eksponatów. Na co dzień można tam zobaczyć ponad 100 różnego rodzaju pojazdów oraz maszyn, które służyły do budowy i utrzymania dróg. Najstarsze pochodzą z XVI wieku, ale można tam także zobaczyć współczesne urządzenia. Z racji 5. edycji Nocnego Zwiedzenia Muzeum Drogownictwa przygotowano dodatkowe atrakcje - podkreśla Katarzyna Bochenek-Kolano.

Fot. GDDKiA

Mówi Katarzyna Bochenek-Kolano
"O kilku różnych porach uruchomione zostaną niektóre zabytkowe maszyny. Będzie też to okazja do zwiedzana w formie tak zwanego questingu, czyli gry terenowej, w której nauka łączy się z zabawą, rozwiązywaniem zagadek, czy wykonywaniem specjalnych zadań" - mówi Bochenek-Kolano.
Nocne Zwiedzanie Muzeum Drogownictwa odbędzie się w sobotę i niedziele od 15 do 23. Wydarzeniu będzie towarzyszył wakacyjny zlot pojazdów zabytkowych. Na zakończenie zlotu w sobotę (26 czerwca), o godzinie 21 przed siedzibą muzeum, odbędzie się konkurs elegancji pojazdów w świetle jupiterów i na czerwonym dywanie. 
Autor:
Bartłomiej Maziarz

Opracowanie:
Łukasz Konatowicz

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię