25-kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia, ale został jeszcze tego samego dnia zatrzymany i usłyszał zarzuty nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym oraz organizowania wspólnie z innymi osobami przekroczenia granicy Polski wbrew przepisom.

Odnaleziono dwunastą osobę poszkodowaną w wypadku w Będzieszynie

- Podejrzany przyznał się do spowodowania katastrofy, wyjaśniając, że zasnął za kierownicą. Zarzut dotyczący organizowania przekroczenia nielegalnego granicy związany jest z tym, iż obywatele tureccy nie posiadali wiz, które uprawniałyby ich do wjazdu na terytorium państwa polskiego. Z ich wstępnych relacji wynikało, iż opłacili ten transport - relacjonował rzecznik prokuratury okręgowej w Tarnowie Mieczysław Sienicki.

Dwoje obywateli Turcji najbardziej poszkodowanych w wypadku na drodze krajowej z Brzeska do Nowego Sącza, w tym kobieta w zaawansowanej ciąży, walczą o życie w szpitalach. 25-letniemu Gruzinowi, który zasnął za kierownicą i nielegalnie przewoził imigrantów do Polski, grozi do 12 lat więzienia. Sprawą zajmuje się także Straż Graniczna.